ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Вишгород: зв’язок часів (13.09.2018 - 15.11.2018) /

Вишгород: зв’язок часів (13.09.2018 - 15.11.2018)


Мистецькі заходи, приурочені Дню міста, презентував Вишгородський історико-культурний заповідник 7 вересня у малій залі адміністративної будівлі Вишгорода.

Під час презентації мистецьких заходів директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада итовченко зауважила: «Один з ключових серед них – унікальна виставка живопису творчої династії митців – заслуженого художника України, професора Національної академії образотворчого мистецтва України Генрі Ягодкін та молодої художниці Татьяна Ягодкина «Вишгород: зв’язок часів». Тут представлено 22 роботи, більшість яких створена під час пленеру у Вишгороді. Пан Генрі Ягодкін зауважив, що він планує й далі творити полотна, на які його надихнув Вишгородський край, унікальні краєвиди, історико-культурні ландшафти, які, до речі, не змінилися з часів давньої Русі. Також зауважу, що Вишгород має тисячолітню історію, яка дійшла до нас у документальній спадщині. Сьогодні, окрім унікальної виставки «Вишгород: зв’язок часів», ми презентуємо раритетні матеріали документальної спадщини. Серед них – старовинні історичні карти, на яких зафіксовано Вишгород та історичну Київщину у різних статусах, надані ВІКЗ другом заповідника – меценатом, колекціонером, медальєром Dmytro Pirkl. Ці мапи ми також представляли і на виставках національного рівня. Зокрема торік ВІКЗ їх презентував на спільній з Державним архівом Київської області виставці до 85-ї річниці з дня створення Київщини, а також на проекті «Забуте Межигір’я», присвяченому саме історичному Межигір’ю. Цього року їх бачили й гості виставки оригінальних поштових листівок кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. «Київські мотиви. Адреси і адресати, яка була презентована у Центральному державному архіві літератури і мистецтва України, котрий знаходиться на території Софії Київської . Також сьогодні презентуємо частину унікальних археологічних матеріалів, знайдених під час розкопок у нашому місті – це результати роботи постійно діючої Вишгородської археологічної експедиції Інституту археології НАН України. Також презентуємо «Вишгородські фантазії» – добірку керамічних робіт учнів дитячих художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв м. Києва. На сьогоднішньому святі присутні учні Вишгородської гімназії «Сузір’я», і приємно що учнівська молодь цікавиться історією свого краю».

Міський голова Вишгорода Олексій Момот зазначив: «Мені дуже приємно, що ми починаємо святкування нашого славетного міста Вишгорода саме з цієї чудової виставки, і що відомий на всю країну, заслужений художник України презентує свої роботи саме тут. Вишгород – дуже красиве і значуще місто, і я впевнений, що воно буде джерелом натхнення для багатьох художників. Воно місто історичне і древнє, і разом з тим – дуже молоде, адже нині тут багато молоді. У цьому році відзначаємо 50-річчя з того часу, коли йому було присвоєно статус міста – це відбулось у 1968 році, Хочу всім побажати здоров’я, посмішок, любити своє місто і віддавати йому частинку душі, а воно віддячуватиме вам і надихатиме вас. Дякую директору ВІКЗ, Владі Литовченко за те, що вона постійно з нами співпрацює, допомагає в організації різноманітних заходів, і робить це з особливим креативом».

Генрі Ягодкін, презентуючи виставку «Вишгород: зв’язок часів», розповів: «Це невелика частина експозиції у галузі історичного живопису, у якій я працюю досить давно. Ми свідомі того,що у Середньому Подніпров’ї, в якому знаходиться Вишгород -- історичне місто давньої Русі, формувалась цивілізація орачів і гречкосіїв, миролюбна нація, звідси вийшли всі кращі винаходи людства – і колесо і гончарний круг … Гончарство – це перша ознака цивілізації, і ми маємо такі знахідки, і бачимо, що геометрія цих форм передалась у вироби українські аж до наших часів. Це все дуже цікаво, то ж гончарство знайшло відображення у презентованих сьогодні роботах. Також тут представлені декілька картин символічного спрямування, на яких зображені княгиня Ольга і майбутній славетний Князь Святослав, а також Борис і Гліб. Наша історія наша надзвичайно складна, наснажена різноманітними подіями, але тут є об’єднуючий момент – це ріка Почайна, витоки якої знаходяться тут. у Вишгородській місцевості, яка несла свої води в Київ. Це, власне, і є природній, географічний осередок української історії. яка потім мала своє бурхливе продовження».

Також під час заходів наукові працівники ВІКЗ Алла Плотнікова, Маргарита Чимирис і Vasyl Mykhalchuk докладніше розповіли про розробки і здобутки заповідника та про презентовані експонати.
На святі також був присутній виконавчий директор Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гаррі МАРТІН, який зауважив, що сьогодні було почуто багато цікавого про славне історичне місто Вишгород. «Вересень – місяць міст України. Такі свята ще раз підкреслюють історичну цінність кожного з населених пунктів і змушують нас замислитись про сьогодення і про майбутнє», зазначив Гаррі Мартін. Він також вручив відзнаки Асоціації міст України виш городцям, які вносять свій вклад у розбудову міста.

Також цього дня Олексій Момот вручив Подяки міського голови Генрі Ягодкіну, Тетяні Ягодкіній, Дмитру Пірклу і Владі Литовченко. Все це стало приємними моментами, які надали мистецьким заходам ВІКЗ особливої урочистості.

Виставка «Вишгород: зв’язок часів» триває. З понеділка вона буде перенесена в Історичний музей ВІКЗ, на вулиці Шкільній, 58, і всі, хто завітає до музею, зможуть ближче ознайомитися з унікальними художніми роботами.