ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Київщина на картах XVI-XX століття (28.02.2017-28.03.2017) /

Київщина на картах XVI-XX століття (28.02.2017-28.03.2017)


28 лютого 2017 року у столиці в Державному архіві Київської області відбулося відкриття виставки «Київщина на картах XVI-XX століття», присвяченої до 85-річчя утворення Київської області.


Вишгородський історико-культурний заповідник, колекціонер Дмитро Піркл та Державний архів Київської області під патронатом Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради та Управління культури, національностей та релігій КОДА представили міжнародний історико-культурний проект. На виставці вперше представлені оригінали карт, створених землемірами Київської губернії у ХVІІІ - ХІХ століттях, що зберігаються у Державному архіві Київської області, а також карти ХVІ-ХІХ століть, виготовлені у країнах давньої Європи: Польщі, Нідерландах, Німеччині, Франції, Швейцарії, і надані Вишгородському історико-культурному заповіднику меценатом, колекціонером, жителем м. Вишгорода Київської області Дмитром Пірклом.


Відвідувачі побачили «Почтову карту Київського намісництва» початку XIX століття, яка внесена до Національного культурного надбання України як унікальний документ. Також ВІКЗ презентує найдавнішу карту 1540 року – «Нова карта Польщі та Угорщини» (Б.Ваповського, С.Мюнстера), де вперше зображено Вишгород як замкове місто. На відкритті виставки були присутні Надзвичайні і Повноважні посли Латвії та Індії, представники посольств Польщі, Іраку та Марокко в Україні.