ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Український уряд і польське питання. З історії діяльності українського міністерства польських справ 1917-1918 р. (26.11.2018 - 26.12.2018) /

Український уряд і польське питання. З історії діяльності українського міністерства польських справ 1917-1918 р. (26.11.2018 - 26.12.2018)


26 листопада в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилась виставка «Український уряд і польське питання. З історії діяльності українського міністерства польських справ 1917-1918 р.». Це виставка унікальних архівних документів, присвячена діяльності українського міністерства з польських справ (1917-1918 рр.). Ці документи вперше демонструються в Історичному музеї ВІКЗ.

Організатори виставки: Державна архівна служба України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Вишгородський історико-культурний заповідник, ВГМО «Всеукраїнська асамблея молоді».

На відкриття виставки завітали десятикласники Вишгородського технічного ліцею НТУУ «КПІ» разом із класним керівником Надією Обрізан. В.о. завідувача Історичного музею Vasyl Mykhalchuk і куратор виставки Анжелика Кумуржи провели екскурсію.

Старшокласники, зокрема, дізнались, що Міністерство (Секретарство) УНР з польських справ було утворено у складі Генерального Секретаріату відповідно до Тимчасової інструкції Генеральному Секретаріатові Тимчасового Уряду на Україні для збереження та розвитку самобутності польської національної меншини в Україні.

На виставці представлені документи, якими регулювалася діяльність цього міністерства. Міністерство з польських справ складалося з трьох департаментів: департаменту канцелярії, департаменту самоврядування та департаменту освіти. Причому, згідно з інформацією з джерел, у міністерстві з польських справ приділялася виняткова увага питанню освіти. Освіта мала бути відокремленою і лишатися осторонь економічних та політичних питань. Серед низки документів, що репрезентують діяльність міністерства з польських справ у освітній галузі, представлені листи з Департаменту освіти Міністерства з польських справ до польських шкіл з переліком умов для отримання прав на функціонування шкіл, листи школам з наданням таких прав; навчальні програми викладання у польських школах, листи з інформацією про викладачів польських навчальних закладів, навантаження на викладачів, розклад занять у школах.

Тема виставки та представлені архівні документи сприяють згладжуванню гострих кутів в українсько-польських відносинах, оскільки висвітлюють увагу українського уряду до польської національної меншини в Україні та прагнення забезпечити представництво польських національних інтересів й захист прав польської людності.