ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Тематична виставка-реквієм вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС /

Тематична виставка-реквієм вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС


14 грудня для ліквідаторів – час спогадів про товаришів, про день, коли був добудований саркофаг, що закрив пекло 4-го реактора ЧАЕС. Саме 14 грудня, згідно з Указом президента України від 10. 11. 2006 р. №945/2006, встановлено Днем вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
14 грудня в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника – тематична виставка-реквієм. Серед експонатів представлені фотографії ліквідаторів – вишгородців, книги, журнали, присвячені героям, пам’ятні відзнаки.
Із історією Чорнобиля пов’язані імена Алєксєєва В. О., Кравченка М. Ф. Вахтіна В. С., Джиги М. В., Михалюка В. О., Голуба Ю. В. та багатьох інших вишгородців. Хроніка їхнього героїчного вчинку також представлена на виставці.
Велику цінність мають нагороди, пов’язані з ліквідацією катастрофи. Наприклад, громадський знак «Пошани» отриманий за співпрацю зі Сніжнянською міською та з Донецькою обласною організаціями «Союз Чорнобиль Україна» й допомогу у виданні книги «Книга пам'яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Донецька область».


Іншу громадську відзнаку – «За гуманність та милосердя» – 2011 р. отримав ліквідатор, який у перші дні після вибуху допомагав евакуювати населення Залісся, Городчан, Іванківки та інших сіл Чорнобильського р-ну.
Багато ліквідаторів отримали Державний нагрудний знак «Учасник ліквідації наслідків аварії. ЧАЕС». Одні у квітні-травні 1986 р. вимірювали рівень радіації у ґрунті та водоймах зоні відчуження. Власник однієї такої відзнаки, працюючи на території Поліського р-ну Київської обл., через надмірне радіаційне опромінення отримав групу інвалідності. Ще один брав участь в евакуації постраждалого населення із Чорнобиля в перші дні після аварії. Через радіаційне опромінення він теж отримав групу інвалідності.
Пам’ятні знаки доповнює громадський ювілейний значок «25 років Чорнобильської трагедії» – його отримували ліквідатори за свою жертовність заради людства з нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи.
Вшановуючи героїв ЧАЕС, щодня слід пам’ятати про тих, на перший погляд, звичайних людей, і дякувати їм за врятований світ і Україну.