Центр екологічної освіти та інформації на замовлення Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми «Київщина заповідна» на 2017-2020 роки реалізує проект «ЕКО-стежки Київщини». Результатом його втілення стало створення еколого-туристичних маршрутів по Вишгородському та Обухівському районах і проведення семінарів для працівників лісового господарства, краєзнавців, працівників об’єктів ПЗФ, студентів туристичних спеціальностей.
4 грудня у Музеї давньоруського гончарства у місті Вишгород відбувся семінар-презентація проекту «ЕКО-стежки Київщини».
З вітальним словом виступила Владислава Володимирівна Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника. Наталія Павлівна Андрієвська, директор Музею стародавнього гончарства, торкнулась питань важливості збереження і примноження історичної спадщини народу, формування в підростаючого покоління поваги до історії нації та її безцінних пам’яток. Організатори презентували розроблені пілотні еколого-туристичні маршрути, з якими присутніх ознайомила координатор екологічних проектів Олена Валентинівна Мазуренко. Сотні кілометрів доріг та стежок, десятки описаних обʼєктів, опрацьовані краєзнавчі описи, бесіди з місцевим населенням – все заради розробки різноманітних за наповненням та цікавих еколого-туристичних маршрутів.
Експерт з питань екологічної безпеки Міжрегіонального центру наукових досліджень та експертиз Юлія Олександрівна Свистунова познайомила присутніх з особливостями формування і підвищення туристичної привабливості Київщини.
Олена Вікторівна Пащенко, заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги, у своєму виступі наголосила на значенні просвітницької роботи для збереження природної, культурної та історичної спадщини у патріотичному вихованнi дітей та молоді.
Марія Янівна Вавер, координатор Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи», розповіла про участь молоді у створенні еколого-туристичних маршрутів.