ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Передзвони минулого та сучасного (18. 04. 2019 - 1. 09. 2019) /

Передзвони минулого та сучасного (18. 04. 2019 - 1. 09. 2019)


 

Виставка «Передзвони минулого і сучасного», присвячена Міжнародному дню пам’яток і визначних місць, відкрилась 18 квітня у Вишгородському історико-культурному заповіднику. Презентували виставку в приміщенні Вишгородської районної держадміністрації.
Иосиф Осташинский – заслужений художник України, член Національної спілки художників України, майстер традиційного народного мистецтва, автор понад 120 картин у вигляді барельєфних зображень архітектурних пам’яток історії, виготовлених із сірників. У 2009 році його ім’я занесене до Книги рекордів України. Провів 122 персональні виставки не лише в Україні, а й за кордоном.

Йосип Борисович під час відкриття виставки розповів про свої роботи, про те, що його надихало, і як він підходив до творення тієї чи іншої копії храму. Можливо, з часом з’явиться й барельєфне зображення Вишгородського храму Бориса і Гліба – до такої пропозиції директора ВІКЗ, кандидата історичних наук Влади Литовченко художник поставився зацікавлено.

Поєднання макетів шедеврів світової архітектури Василя Осташинського з науково-практичною роботою круглого столу «Актуальні проблеми збереження та вивчення літописного Вишгорода» було організоване з метою масштабного висвітлення місця історичної спадщини Вишгородщини у контексті національного та світового культурного надбання. У круглому столі взяли участь фахівці музейної та пам’яткоохоронної сфер, галузі археологічних досліджень, громадські активісти, усі, хто цікавиться проблемами збереження і вивчення національної культурної спадщини.

Виставка діяла до 1 вересня 2019 року.