ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ГАЛЕРЕЯ   /  Вишгород на оригінальних картах 16-19 століть як джерело вивчення історії Київської землі (18.04.2018) /

Вишгород на оригінальних картах 16-19 століть як джерело вивчення історії Київської землі (18.04.2018)


Вишгородський заповідник представив унікальні давні мапи на виставці «Вишгород на оригінальних картах 16-19 століть як джерело вивчення історії Київської землі». Експозицію відкрили в приміщенні Вишгородської районної бібліотечної системи 18 квітня – в День пам’яток історії та культури і в Міжнародний день пам’яток і визначних місць.
Серед експонатів представлено мапу під назвою «Нова карта Польщі та Угорщини», видану в 1540 році в Базелі на основі карти «батька польської картографії» Бернарда Ваповського (1450-1535). Вишгород на ній позначено як замок-фортецю.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила: «Ми бачимо, що ще давніх часів Вишгород фігурував як поважне місто. Це дійсно унікальні роботи, ми виставили ці карти, тому що на них є зображення Вишгорода та історичної Київщини».
Про експонати цікаво розповіла провідний зберігач фондів Ірина Гончаренко. Вона зазначила, що унікальні карти, які зберігаються у фондах ВІКЗ, надав на тимчасове зберігання медальєр, збирач старовини, меценат та благодійник Дмитро Піркл (Dmytro Pirkl)».
Після огляду виставки оригінальних карт відбувся науково-практичний круглий стіл «Проблеми збереження та охорони пам’яток Давньоруської доби в Україні».