ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  З днем археолога! /

З днем археолога!


15.08.2019 Завдяки археології ми маємо змогу вивчати нашу давню історію, наші традиції та культуру. Завдяки археології ми складаємо уявлення про життя наших предків.
На території Вишгорода перші археологічні дослідження розпочалися ще у 1844-му. Професор Київського університету О. Ставровський розкопав в околицях княжого міста насипи двох курганів – Хрещатого і Вороного. У 1874-му В. Антонович проводив розкопки курганів. Тоді ж Вишгород відвідали делегати ІІІ Археологічного з’їзду, який того року проходив у Києві. 1874-им датуються і перші пробні розкопки підмурків храму святих Бориса і Гліба.
Перші наукові дослідження Вишгорода були здійснені в 1934-1937 роках Інститутом історії матеріальної культури АН України, який очолив Теодосій Мовчанівський. У 30-ті роки минулого століття він був одним із провідних археологів України. Саме він відкрив Вишгород Україні та всьому світу. Заснування Вишгородського історико-культурного заповідника без цієї людини було б неможливим. Під час розкопок Мовчанівським були виявлені залишки цілої системи житлових та господарських будівель, розташованих двома смугами вздовж східного краю городища – частини однієї з вулиць давнього міста та залізообробний виробничій комплекс, т.зв. “квартал металургів” Х-ХІ ст.
У післявоєнні часи ґрунтовні археологічні вивчення Вишгородського городища відбувалися у 1978-81 роках. Інститут археології НАНУ тоді уклав проект опорного плану Вишгорода. Під час проектування генплану Вишгорода у 1989-90 роках було проведено охоронно-рятувальні розкопки по вул. Шолуденко (Інститут археології НАНУ) і дослідження храму святих Бориса і Гліба ("Укрпроектреставрація").
У 1990-2005 почало відновлюватися вивчення городища Х-ХІІІ століть. Під час розкопок відкритий найбільший в Київській Русі гончарний центр (горни, садиби, вулиця) ХІ-ХІІ ст. Археологічні дослідження Вишгорода проходять і зараз. Зокрема, цьогоріч на території Музею давньоруського гончарства ВІКЗ знайшли садибу гончаря часів Київської Русі.
Зі старими та новими унікальними знахідками можна ознайомитися, відвідавши Вишгородський історико-культурний заповідник.
Шукайте – і знайдете!