ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /   Яку глину використовують під час майстер-класів? /

Яку глину використовують під час майстер-класів?


10.05.2018

  Яку глину використовують під час майстер-класів?


Вишгород відроджує традиції давнього гончарного ремесла, і одна з ознак того – майстер-класи, які відбуваються в Музеї давньоруського гончарства і збирають все більше бажаючих спробувати себе у цій справі. Люди нерідко цікавляться: а з якою глиною працюємо?
Тож дещо розповімо. У Вишгороді ще з Х ст діяв великий гончарний центр з 250-300 горнів (спеціальних печей для випалювання виробів), бо тут було багато видів глини – і червона, і жовта, і зеленувата, і… Ще ділять цей матеріал на «жирну» і «пісну», вогнетривку, пливку, звичайну, цегляну, вохристу…
А початківці під час майстер-класів працюють з глиною, яка називається шамотною. Вона екологічно чиста, без токсичних домішок.
Це якісна, але недорога, до того ж, вогнетривка глина, отже, після випалювання з неї виходить міцний виріб. До того ж, з нею легше працювати, ніж, наприклад, з гончарною теракотовою глиною. До речі, колись шамотну глину, або, як її ще називають, шамот, використовували для печей і камінів, а нині вона завойовує все більшу популярність як матеріал для виготовлення керамічного посуду, елементів декору.
Про це та багато інших цікавих фактів про глину під час майстер-класу в Музеї давньоруського гончарства розкажуть майстри-гончарі Володимир Довган, Ірина Дараган-Богодіст та завідувач музею Олександр Кочубей.
Ось і цього разу майстер-гончар Ірина Дараган-Богодіст показала, як працювати з гончарною глиною теракотового кольору, але пояснила, що для цього потрібні певні навички – вона не для початківців. А маленькій Оленці з Вишгорода під час майстер-класу запропонувала саме шамот. Бо з цією глиною зможуть впоратися не лише дорослі, а й діти.
Наша адреса: м. Вишгород, вул. Межигірського Спасу, 11.
Запис на майстер-класи: (050) 601 10 99, (098) 427 74 88