Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Вишгородський історико-культурний презентує виставку «Люди свободи. Гаранти Незалежності» /

Вишгородський історико-культурний презентує виставку «Люди свободи. Гаранти Незалежності»


Вишгородський історико-культурний заповідник за підтримки Український інститут національної пам'яті презентують виставку «Люди свободи. Гаранти Незалежності»

Відкриття виставки відбудеться 29 жовтня 2018 року о 11.00 в Історичному музеї Вишгородського історико-культурного заповідника (м. Вишгород, вул. Шкільна, 58). Виставка триватиме до 30 листопада.
Виставка присвячена 100-річчю встановлення влади Директорії Української Народної Республіки, яка діяла в період з грудня 1918 по листопад 1921 років. Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою засвідчив прагнення українського народу до Соборності. Увесь цей період УНР вела важкі бої за незалежність і територіальну цілісність. Однак у 1921 році, після кількох воєн радянської Росії з УНР, майже вся територія України опинилася під контролем окупанта.
Виставка «Люди Свободи. Гаранти незалежності» розповідає про тих, хто своєю працею та боротьбою в минулому столітті зробили можливою сучасну незалежність.
ХХ століття стало часом нашої найактивнішої боротьби за свободу. На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом із тим, це століття — час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху. Зокрема й тому, що зіткнулись із опором українців. Серед мільйонів яких — ті, кого ми називаємо Людьми Свободи.
Ці люди дуже різні — поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники. Їх опір теж був різноманітним — хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки, хтось зі зброєю в руках, а хтось — із пензлем. Кожного з них жорстоко ламали — когось у тюрмі, когось у “шарашці”, фізичними чи моральними тортурами. Жоден із них не мав можливості реалізувати свій потенціал на повну потужність. Вони не стали тими, хто очолив незалежну країну, не дописали чудової пісні чи вірша, не подарували світові ще одного важливого винаходу чи прекрасної картини. Але вони зуміли зберегти свободу в собі, пронести її через часи неволі.
Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал. Але героїв виставки 26. Останній з них віддав життя, щоб зберегти свободу України вже у ХХІ столітті. Тому, що ми готові відстояти свободу.
Над організацією проекту працювали Український інститут національної пам'яті, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центр досліджень визвольного руху, UA: Перший.
Місце: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58. Історичний музей ВІКЗ
Час: 10.00-17.00, з 29 жовтня до 1 грудня 2018 року