ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  ВІКЗ влаштував художню виставку у Києві /

ВІКЗ влаштував художню виставку у Києві


10.03.2018

ВІКЗ влаштував художню виставку у Києві



За минулий 2017 рік та на початку 2018 року Вишгородський історико-культурний заповідник швидко набирає «творчо-культурних» обертів і стає не просто впізнаваним, а й популярним у колі творчої інтелігенції столиці. Приємно відчути, що черговий творчий проект від ВІКЗ вже нікого не дивує, а приваблює все більше і більше цінувальників прекрасного, збирачів та хранителів історії, культури та традицій українського народу.
7 березня в Центральній районній бібліотеці імені
М. Некрасова ЦБС Голосіївського району м. Києва, за сприяння Вишгородського історико-культурного заповідника, Благодійного фонду ім.В.В.Фролькіса була відкрита художня виставка відомої вишгородської художниці Марини Варченко. Талановита українська мисткиня вже не вперше перетинає кордони Вишгородщини (кількість її виставок вже давно більша трьох десятків) і тепер її роботи зможуть гідно оцінити у столиці України. Виставка триватиме 14 днів. Усі охочі зможуть її відвідати – весна і позитивний настрій чекають на Вас з 9.00. до 18.00. по вул. Маричанській, 9.
Картини вражають яскравістю кольорів і своїм позитивом, захоплюють усіх присутніх. Пастозна реалістична техніка із використанням олійних та акрилових фарб дає можливість відчути дивовижну енергетику та красу древнього міста Вишгорода. Картина «Храм Бориса і Гліба», виконана у теплих рожево-весняних тонах, підкреслює сиву давнину, і одночасно народження нового життя – весняних квітів. Це вже не перша виставка Марини Варченко, яку організовує ВІКЗ. У 2017 році усі добре запам'ятали показ картин художниці, організований просто неба у квітах Музею давнього гончарства. Картини на мольбертах креативно виглядали серед живого квітника, який дбайливо доглядають та вдосконалюють робітники музею.
Відкрив художню виставку письменник, тележурналіст, президент фонду Володимира Фролькіса – Андрій Дмитрук. «Поєднання високого мистецтва у вигляді виставки картин та бібліотечної сфери перетворилося на дивовижну синергію творчості. Якщо під враженнями від виставки починають читати В. Шекспіра в оригіналі і власні вірші – це багато про що говорить. Позитивні емоції від творчості завжди сприяють довголіттю, гармонізації особистості, чим займається наш благодійний фонд імені Володимира Фролькіса вже не один рік».
«Ми завжди будемо піклуватися та підтримувати своїх вишгородських талантів, допомагати максимально реалізувати себе у досить непрості часи. Це одне із найголовніших завдань заповідника – збереження та популяризація української культури, традицій, вірувань. Це виховує і дієво надихає на справжній «не шароварний» патріотизм. І головне – це захоплює молодь, допомагає їй обрати свій творчий шлях. Творчі роботи художниці Марини Варченко добре відомі у Вишгороді – вони яскраві, динамічні, просто заряджають позитивною енергетикою. Скажіть, як можливо не допомагати такій людині?» – говорить директор Вишгородського історико-культурного заповідника, к.і.н. Влада Литовченко.
Необхідно зауважити найяскравіші серед картин Марини Варченко: «Синий вечер», «В ожидании счастья», «Утренняя прогулка», «Рыжая бестия», «Волки», «Морская прогулка», «В танце», «Закат и море» тощо.
«Марина Варченко – це цілий Всесвіт яскравих позитивних кольорів добірного художнього смаку. Це виставка для гурманів народження Весни, кохання, почуттів справжнього та щирого Життя. Так, можливо саме дивовижна енергетика сонячного Вишгорода надихнула Марину на таке відкриття? Відкриття серця, душевного тепла жінки у розквіті своїх життєвих сил і краси. Без перебільшення присудив би Марині ім'я «Жінка – Березень» за її неповторну жіночу красу, відчуття прекрасного і вічного» – ділиться своїми враженнями один з шанувальників творчості Марини, який забажав залишитися невідомим.
Відкриття художньої виставки затягнулося до пізнього вечора. Після офіційної частини усіх очікував невеликий фуршет та чаювання. Читали власні вірші і навіть Шекспіра в оригіналі.
Вишгородський історико-культурний заповідник і надалі буде підтримувати та популяризувати таланти, які є окрасою і гордістю міста Вишгород.