ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Відкриття виставки /

Відкриття виставки


03.11.2017
1.jpg
 

 

У приміщенні Вишгородської РДА відкрилася міжмузейна виставка «Християнська спадщина нашої землі» за особистої підтримки вишгородського міського голови Олексія Момота в рамках проекту Вишгородського державного історико-культурного заповідника «Дніпро єднає Україну».

Захід відвідали священники Української православної церкви Вишгородського благочиння Київського патріархату: настоятель храму Св. Володимира протоєрей Богдан Николин (Вишгород), настоятель храму Св. Архистратига Михаїла Микола Єванців (с.Демидів), настоятель храму Покрови Божої Матері Тарасій Побевка (с. Нові Петрівці), настоятель храму Св. Безсеребреників Кузьми та Дем’яна Богдан Токальський (смт. Димер), настоятель храму Покрови Божої Матері Олег Петльович (с. Козаровичі), настоятель храму Олександра Невського Володимир Мацур (с. Нижчя Дубечня). Вони висловили щиру вдячність організаторам за популярізацію на теренах Київщини та Вишгородщини духовної спадщини людства і відслужили спільну молитву.

Вітаючи гостей, вишгородський міський голова О. Момот зауважив, що відкриття виставки в день визволення Вишгорода від німецько-фашистських загарбників є символічним. «Вишгородщина – унікальна історична місцевість, і вона має приймати такі виставки і проводити такі заходи» - впевнений міський голова. Історія нашої країни понад 1000 років пов’язана з християнством. Одним із символів віри є хрест, який носять на грудях, засвідчуючи своє віросповідання. Виставка «Християнська спадщина нашої землі» унікальна завдяки колекції натільних та нагрудних хрестів різної форми з понад 20-ти областей України.

«Виставка нараховує 1166 експонатів в тому числі і з Вишгородського регіону. Експонати демонструють розмаїття культової пластики з різних регіонів нашої країни. На виставці представлені українські натільні і нагрудні хрести, православні, католицькі і греко-католицькі вироби. Саме завдяки такому розмаїттю можна відслідкувати регіональні особливості хрестів, а також спільну духовну основу України: від Криму до Волині, від Карпат до Донбасу. Такі заходи дуже важливі, адже вони демонструють об’єднання країни», - розповіла кандидат історичних наук, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

Гостям показали 109 натільних, нагрудних та інших хрестів із Київського, Білоцерківського, Таращанського, Богуславського та Рокитнянського районів. Серед експонатів особливе місце відведене пам’ятним срібним медалям, присвяченим традиціям українського хреста, їх надав медальєр Дмитро Піркл. На виставці також представлені експонати-хрести з трьома вушками для підвішування, тобто їх використовували ще й як з’єднувач кількох низок намиста. Єдиний у Східній Європі Громадський історико-етнографічний ставрографічний Музей Хреста, розташований в Україні, надав інформаційні матеріали для виставки. 

Знайдені істориками свідчення і записи свідчать, що хрести поділялися на чоловічі і жіночі. Чоловічі простіші, а жіночі – додатково прикрашені бароковим орнаментом. «Ми показуємо нашу християнську культурну спадщину, яка об’єднує всі області та регіони України. Попри те, що Україну віками населяли представники різних конфесій, власне українська складова в даній виставці є визначальною та концептуальною» - зазначає засновник Музею Хреста Віктор Векленко.

Адміністрація Вишгородського історико-культурного заповідника дякує всім, хто підтримав та взяв участь у проекті: Тарасу Чухлібу, Ользі Гордієнко, Всеволоду Івакіну, Дмитру Бібікову, Плотніковій А. М., Гончаренко І. В., Олексію Черняхівському, Вадиму Перегуді, Олександру Кочубею, Дмитру Пірклу, Геннадію Ніколаєнку, Олегу Філюку, Андрію Пещеріну, Валерію Виговському, Наталії Руденко, Василю Климику, Ользі Думанській та всім присутнім.

Виставка розпочне свою роботу в Історичному музеї ВІКЗ 8 листопада та діятиме до 3 грудня 2017 року.

Обов‘язковим є попередній запис за телефоном: ?0 (67) 900 57 32.??