ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Унікальна інсталяція – настінна Різдвяна сосна-берегиня у Музеї давньруського гончарства ВІКЗ /

Унікальна інсталяція – настінна Різдвяна сосна-берегиня у Музеї давньруського гончарства ВІКЗ


26.12.2018

Унікальна інсталяція – настінна Різдвяна сосна-берегиня у Музеї давньруського гончарства ВІКЗ

25 грудня, на Різдво за григоріанським календарем, у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника з’явилась унікальна інсталяція – настінна Різдвяна сосна-берегиня. Автор інсталяції – Заслужений працівник культури України, громадський діяч, голова Всеукраїнського громадського об’єднання «Поступ жінок мироносиць» Зоя Ружин.
Пані Зоя переконана, що зрубувати живі деревця хвойних, аби на кілька днів прикрасити ними свої помешкання під час новорічно-різвяних свят, не варто. Натомість є сенс використати для цього гілки хвойних, які є результатом обрізки дерев. Саме вони і лягли в основу інсталяції. Зоя Ружин уже не вперше втілює ідею створення сосон-берегинь. Її роботи в різні роки прикрашали приміщення не лише бібліотек, будинків культури тощо, а й Адміністрації Президента України.
Ялинка, яка 25 грудня з’явилась у Музеї давньоруського гончарства – унікальна. До її створення долучилось багато митців, які надали неповторні ялинкові прикраси, створені традиціях української іграшки. Людмила Смолякова – мисткиня, яка досліджує, реконструює та популяризує трипільську культурну спадщину, презентувала іграшки, створені в традиціях трипільської кераміки та різдвяні пряники. Бандурист і кобзар Михайло Коваль надав унікальні фігурки з кукурудзяного листя. Ляльки-мотанки презентувала Інна Александренко. Також інсталяцію прикрасили ангели та віночки з соломи та колосків співробітниці ВІКЗ Ганни Бубко. Вивершує сосну ікона Святого Миколая, прикрашена тканим рушником.
Інсталяція створювалась у форматі майстер-класу, в якому взяли участь співробітники ВІКЗ, керівники, педагоги та учні вишгородських шкіл. Безумовно, результат залежав і від досконало продуманої ідеї Зої Ружин, і від творчого підходу, і від старання всіх учасників створення сосни-берегині, і, звичайно ж, драйву додала загальна святкова і дружня атмосфера, тож інсталяція вийшла розкішною, і в українському стилі. Відвідувачі, які завітають до музею у ці новорічно-різдвяні дні, зможуть ознайомитися з автентичними українськими іграшками, які нині прикрашають деревце, а також зможуть перейняти ідею створення новорічної ялинки без купівлі зрубаного деревця, зауважила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.
Першими гостями, які побачили сосну-берегиню, стали маленькі вишгородці Інокентій і Катя, які в цей день завітали сюди на майстер-клас із ліплення з глини. Захоплення дітей було подвійним – і від творення власних шедеврів під керівництвом провідного наукового співробітника ВІКЗ Яніни Волосянкіної, і від яскравого, чудового деревця, яке нині прикрашає Музей давньоруського гончарства.
Запрошуємо і вас до музею!
Телефон для довідок і запису на екскурсії та майстер-класи – 063 681 85 56.