Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  У Музеї давньоруського гончарства у Вишгороді ліпили Карту єдності України у рамках фізкультурно-мистецького свята «Зірки досяжні» /

У Музеї давньоруського гончарства у Вишгороді ліпили Карту єдності України у рамках фізкультурно-мистецького свята «Зірки досяжні»У Музеї давньоруського гончарства у Вишгороді ліпили Карту єдності України у рамках
фізкультурно-мистецького свята «Зірки досяжні»

Вишгородський історико-культурний заповідник влаштував вихованцям Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія» яскраве, неповторне свято. До Музею давньоруського гончарства ВІКЗ діти прийшли після відкриття інклюзивного дитячого майданчик на проспекті Мазепи, 6.
І хоч вихованці «Надії» – часті гості у Музеї давньоруського гончарства, не раз відвідували майстер-класи та екскурсії, програма, підготовлена співробітниками ВІКЗ була настільки цікава, що діти із задоволенням брали участь у всіх її етапах і дізналися та навчилися багато нового. Директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважує, що кожна дитина має творчі здібності, які обов’язково потрібно розкрити і підтримати, аби кожен маленький громадянин України розвивався гармонійно і всебічно.
То ж у рамках фестивалю «Зірки досяжні» вихованцям школи спочатку запропонували ознайомитися з новими експозиціями Музею давньоруського гончарства, зокрема, «Від бортництва до вуликового бджільництва», показали давні борті і в доступній формі розповіли про історію медоборної справи.
Нікого не залишила байдужим і виставка «Етнолялька» – це колекція авторських ляльок в українському етнічному вбранні різних регіонів України.
Кульмінацією свята став перформанс «Карта єдності України». Під керівництвом завідувача Музею давньоруського гончарства Олександра Кочубея діти взялися до виготовлення з глини макетів карт усіх її регіонів. Звичайно ж, дітям допомагали дорослі, і серед них – секретар міської ради Тетяна Бражникова, яка взяла участь у дитячому святі. Всім хотілось, щоб ця відповідальна справа була зроблена бездоганно. І все вийшло – і не тільки тому, що учасники дійства старались, а й тому, що це робилось із позитивним настроєм. Потім ці дитячі шедеври обпалять, як і належить для керамічних виробів, а карта прикрасить Музей давньоруського гончарства, і всім нагадуватиме, хто саме її виготовив.
З інтересом слухали діти й розповіді гостя свята, українського мандрівника Миколи Подрезана, який побував у 65 країнах світу, і з них у 55 – на візку. Він звернув увагу дітей на те, що для тих, хто наполегливо працює над собою, відкривається багато можливостей. Нині Микола Подрезан подорожує з українським прапором по шести континентах Землі маршрутом всесвітньої естафети Олімпійського вогню 2004 році в інвалідному візку. Він розповів, де бував і що бачив, показав цікаві фото, і побажав ніколи не здаватися на шляху до своєї мети.
Підтримати юних керамістів прийшов професійний музикант Володимир Бурновський із незвичним музичним інструментом – іспанською волинкою «Гайта». Він порадував учасників свята виконанням різноманітних мелодій, а ще зіграв на волинці гімн України.
І хоч день був спекотний, а програма насичена, діти були в захваті від побаченого, а позитивні емоції переповнювали.
Але й на цьому фестиваль не закінчився! Далі і діти й дорослі прибули на подвір’я храму Вишгородської Богородиці, де настоятель храму, отець Тарас, запросив усіх на обід. А потім для дітей влаштували майстер-клас з виготовлення оберега та розваги.