ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Стрітення в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ /

Стрітення в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ


14.02.2018

Стрітення в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ


Запрошуємо мешканців і гостей Вишгорода й Вишгородщини відсвяткувати Стрітення в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ!
15 лютого 2018 року о 15.00 в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ відбудеться відкриття виставки самоварів з фондів Вишгородського історико-культурного заповідника «Чаювання. Родинні традиції Вишгородщини».
Громаді буде представлено унікальні предмети, які засвідчують широкі етнокультурні зв'язки Вишгородського регіону і, водночас, дозволяють прослідкувати народження нової традиції – українського чаювання, яка досі ніким не досліджувалася.
Серед експонатів – десять самоварів з міста Тула відомої династії Баташових. Перша мануфактура заснована в 1840 р. Степаном Баташовим на хвилі розвитку самоварної справи в м. Тула. Зроблені самовари з міді та латуні. За свою якість вироби отримували нагороди: срібну медаль 1870 р. – на всеросійській виставці мануфактур; золоту медаль – на виставці в Амстердамі 1883 р. Всі медалі й нагороди чеканили на самоварах, які можна побачити в нашій колекції. Під час відкриття планується проведення дегустації-конкурсу традиційних трав'яних чаїв Київського Полісся.
Історик Василь Яременко зазначає, що українці почали пити чай на початку ХVIII століття. Саме в той час він входив у моду в Британії та Нідерландах. В Україну, як і в інші країни, чай потрапляв з Китаю. На початку XVIII cтоліття в Києві вже були майстри, які виготовляли чайники. Тоді для українців це був дорогий і статусний напій. У Києві якісний чай коштував від двох з половиною рублів за фунт. За ці гроші можна було купити 5 вгодованих свиней або відро горілки. Але для козацької старшини, українського шляхетства, чиновницького духовенства він був одним із необхідних атрибутів. Були мідні або зі сплаву великі чайники для нагрівання води та менші – срібні, порцелянові, керамічні – для заварювання, чашки, блюдечка, ситечка для проціджування.
Один із міфів, що самовари – це лише російський варіант чаювання. Їхні прототипи відомі ще з часів Стародавнього Риму, у XVIII столітті їх виготовляли і в Британії. А в Києві перші самовари зафіксовані у XVIII столітті.
Куратори виставки: в.о. завідуючої Музею давньоруського гончарства І.В.Даценко, пров. науковий співробітник Музею давньоруського гончарства В.Е.Перегуда.
Відкриття виставки: 15.02.2018 р. о 15.00
Виставка триватиме до 07.04.2018 р.
Наша адреса: м. Вишгород, вул. МежигірськогоСпасу, 11.
Контакти: (04596) 25 315