Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ



головна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  У Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) триває онлайн-виставка відомої майстрині народного мистецтва Лідії Солодар /

У Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) триває онлайн-виставка відомої майстрині народного мистецтва Лідії Солодар


Онлайн-фестиваль "Феєрія Великодньої писанки у ВІКЗ".
У Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) триває онлайн-виставка відомої майстрині народного мистецтва Лідії Солодар.
Цей захід став продовженням яскравого дійства, яке у форматі онлайн відбулося у рамках етнокультурного проекту «Феєрія Великодньої писанки у ВІКЗ». Програма стартувала у Вишгородському історико-культурному заповіднику 16 квітня цього року. Одним з його заходів стала презентація онлайн-виставки унікальних писанок майстра народного мистецтва Лідія Солодар-лауреата стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва 2016 року, переможниця Всеукраїнського конкурсу-огляду "Нові імена України” (2007 р.) в номінації “література”, учасниця та переможниця першого Всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку(2011 р.).Керівник художньої студії “Досвітки” та викладач мистецтва у спеціалізованій школі №18 ім. В. Чорновола міста Черкаси.
Це вже не перша експозиція відомої мисткині,яку презентовано у Вишгороді. А відвідувачі Музею, під час спілкування із Лідією Солодар, були вражені красою і глибокою філософією цього виду народного мистецтва. Від пані Лідії діти дізнались багато про техніку розпису Великодніх писанок, про їх символіку, про традиції писанкарства, про те, в якій послідовності розписувати Великодній символ, з якими думками сідати за це тощо.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, яка є ініціатором проекту, зауважила, що співпраця музейних закладів з майстрами народного мистецтва дуже важлива, адже кожен з них володіє своїми тонкощами справи, своїми нюансами традицій, що погодять з того чи того куточка нашої землі. А українські Великодні традиції вирізняються багатством і розмаїтістю напрямків, у яких завжди можна відкрити для себе щось нове, і це – неоціненні джерела для науковців. Проект «Феєрія Великодньої писанки у ВІКЗ» покликаний відкрити вишгородцям і гостям міста нові грані етнічної культури України, і Київського Полісся, до якого входить Вишгородський район, зокрема.
Етнокультурний проект « Феєрія Великодньої писанки у ВІКЗ» триває! Відвідувачі Музею давньоруського гончарства вже від сьогодні щодня можуть помилуватися великими писанками, які в попередні роки були визнані кращими на фестивалі «Писанка Арт-Фест», що традиційно проходив на Софійській площі у Києві. Цьогоріч фестиваль взяв тайм-аут через карантинні заходи,але нині частина його арт-об’єктів може порадувати всіх бажаючих у Вишгороді.
Адреса Музею давньоруського гончарства ВІКЗ: м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса,11.
Довідки телефоном: (04596 25-315).