ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Вже зовсім скоро Історичний музей Вишгородського історико-культурного заповідника запросить до своєї новітньої експозиції "Давній Вишгород" /

Вже зовсім скоро Історичний музей Вишгородського історико-культурного заповідника запросить до своєї новітньої експозиції "Давній Вишгород"


Вже зовсім скоро Історичний музей Вишгородського історико-культурного заповідника запросить до своєї новітньої експозиції "Давній Вишгород" відвідувачів. Робота над її створенням тривала майже три роки. Чому так довго спитаєте ви? Історія ця сумна,але з майже позитивним кінцем,як бува,коли вкладаєш у процес власну душу,час,кошти і здоров‘я.
Незважаючи на "моє резнансне призначення" - мене, діячку культури,випускницю Дипломатичної академії при МЗС України,авторки численних проєктів міжнародної співпраці за участі іноземних послів в Україні,єдиного кандидата наук серед колег-керівників закладів культури області,яка,до речі на цій посаді згідно проведення конкурсу і роботі за контрактом-у реаліях чекала зовсім інша дійсність.
"Майновий спадок" моєї попередниці чекав на мене двома з трьох будівель у четвертому,крайньому стані аварійності будівель,яка забороняє присутність людей та збереженні цінних артефактів у ній.На жаль,тут вбачалась не лише відсутність капітального ремонту,а й поточних протягом мінімум останніх десяти років,замшавіле музейне обладнання й,головне,повна відсутність стратегії і плану розвитку установи.
Не буду бідкатись щодо деяків процесів,але у грудні 2019 року Заповідник впевнено довів свої законні вимоги щодо закінчення ремонту ДП "Київбудінвест" у Вищому господарському суді України,де сторону Заповідника блискуче представляли адвокат, заслужений юрист України Юрій Карамзін та адвокат Сергій Павличенко.
А далі відбувалась робота щодо створення тематико-експозиційного плану експозиції,виготовлення музейного обладнання,пошуку та роботи художньої групи на чолі з Олегом Михайловичем Распопіним,створенням унікального панно "Давній Вишгород 11-13 ст." заслуженим художником України Генрі Ягодкіним та Тетяною Ягодкіною.
Суттєво розширив рівень й статус виставки отриманий й реалізований у кінці 2020 року грант програми "Культура в часи кризи.Інституційна підтримка" від Український культурний фонд, що дає нашій установі не лише мати технічні можливості демонструвати 70 археологічних експонатів у сучасному 3D-форматі,але і демонструвати віртуальні та аудіо-екскурсії виставкою.
Наразі, йдуть останні підготовчі роботи щодо відкриття виставки, а я пропоную переглянути колаж: "До і після" для того, щоби місто Вишгород й відвідання Історичного музею заповідника у майбутньому стало популярною дестинацією, яка буде давати поштовх й перспективу щодо вивчення історії власної землі і краю, збереженню й популяризації його історико-культурної та археологічної спадщини.
Дякую співробітникам заповідника:завідувачу Історичного музею ВІКЗ Дмитру Шевченку, заступнику директора з загальних питань Олегу Арсенюку, провідному зберігачу фондів Ірині Гончаренко, завідувачці відділу охорони і збереження історико-культурної спадщини Аллі Плотніковій, науковим співробітникам Олександру Степанчуку та Олександру Ілларіонову, головному бухгалтеру Аллі Малиновській за колективну й злагоджену роботу щодо створення експозиції.