Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Презентація археологічної виставки у ВІКЗ /

Презентація археологічної виставки у ВІКЗ


Презентація археологічної виставки у ВІКЗ

6 грудня 2018 року о 13.00 у Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника співробітники КЗ КОР «Київський обласний археологічний музей»і доктор історичних наук, завідувач Науково-дослідної лабораторії Київського університету імені Бориса Грінченка Михайло Відейко презентували археологічну виставку «Те саме Трипілля», яка стала завершальним заходом науково-просвітницького проекту "Київщина археологічна".
На презентацію завітали співробітники Київського обласного археологічного музею, представники Інституту археології НАНУ, учні 7-А класу Вишгородської середньої школи №1 з класним керівником Міленою Гегельською.
Михайло Юрійович Відейко розповів, що сьогодні громадськості вперше представлено матеріали цьогорічних археологічних розкопок в околицях села Трипілля. Орієнтиром для розкопок стали записи і карти відомого дослідника, який знайшов сліди Трипільської цивілізації на Київщині, Вікентія Хвойки. На виставці представили фрагменти горщиків та стінок столового і кухонного посуду з мальованим і врізним орнаментом (4300-4200 рр. до н. е.) Як зазначив Михайло Відейко: «Раніше такий посуд вважався привізним, але велика кількість його фрагментів з малюнками дозволяє зробити припущення, що його виготовляли самі трипільці».
Також відбувся науково-методичний круглий стіл з тематики археологічних досліджень Київщини. Фахівці обмінялися думками та досвідом, висловили пропозицію продовжити проект «Київщина археологічна».
«2018 рік проходить під гаслом збереження культурної спадщини. Адже в цьому році – багато ювілейних дат. Щоб знати, цінувати, зберігати і популяризувати археологічну спадщину, ми співпрацюємо в рамках міжмузейних програм над проектом «Київщина археологічна», де презентуються знахідки, результати досліджень археологічної спадщини», – зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко.
У рамках проекту, який тривав із травня по листопад 2018 року, відбулася низка міжмузейних заходів. Свої напрацювання, окрім Вишгородського історико-культурного заповідника, презентували низка історико-культурних закладів. Зокрема, Національний історико-культурний заповідник «Переяслав», Яготинський історичний музей, та інші. Метою програми була комунікація музеїв Київщини у галузі збереження археологічної спадщини Київської землі. За час існування проекту фахівці обмінялися досвідом у сферах краєзнавства, етнографії, мистецтвознавства та культурного менеджменту. Відвідувачі, які завітали на виставки, конференції, круглі столи, ознайомилися з унікальними археологічними матеріалами, які дали можливість глибше дізнатися про історію рідного краю.
Програма співробітництва між музеями Київської області в галузі збереження археологічної спадщини Київської землі «Київщина археологічна» започаткована в рамках Року культурної спадщини в Україні з нагоди 100-річчя створення Національної академії наук України. Ініціатор проекту – Вишгородський історико-культурний заповідник. Також ВІКЗ визначений експозиційною базою програми «Київщина археологічна» Академічну підтримку проекту здійснює Інститут археології НАН України.