ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Правнук відомого гончара на майстер-класі /

Правнук відомого гончара на майстер-класі


16.04.2018

 

Правнук відомого гончара на майстер-класі

  На фото – п’ятикласник Вишгородської районної спеціальної загальноосвітньої школи «Надія» Андрійко Кучерявий. Поруч з ним – його батько Сергій Кучерявий і завідувач Музею давньоруського гончарства, арт-майстер Олександр Кочубей. Разом з іншими вихованцями школи Андрійко прийшов на майстер-клас з ліплення з глини до Музею давньоруського гончарства. У хлопчика добре виходило ліпити. Адже він – правнук відомого гончара Степана Кацимона.
Про Степана Юхимовича на сайті творчого проекту «Софійська гончарня»:
  «Яскравою особистістю серед майстрів «софійської гончарні» постає народний майстер Кацимон Степан Юхимович, роботи якого вирізняються власним стилем.
Народився він 28 жовтня 1907 р. в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської обл. Освіту здобув нижчу – 3 класи сільської школи, адже не було часу вчитися – праця на землі вимагала молодих чоловічих рук. Степан милувався природою рідної землі, а багаті народні традиції Київщини заохочували талановитого юнака до творчості. Саме у рідному селі проявилися його бажання та здібності до одного з найдавніших ремесел людства – гончарства. Вже зрілою людиною з вдячністю згадував Степан Юхимович гончара села Нові Петрівці Івана Веретельного, якого вважав своїм вчителем в галузі керамічної скульптури.
У 1935 році Степан вирішив зайнятися гончарством професійно. Новопетрівський цегляний завод став його першим офіційним місцем роботи. Протягом 30 років майстер працював на Петровських цегляних заводах у м. Києві, на Київському квітково-декоративному комбінаті, пройшов шлях від звичайного гончара до майстра майолікових виробів. Вже зрілим і досвідченим гончарем повернувся Степан Юхимович до рідного села.
Саме тут у 1965 році знайшла його Ніна Іванівна Федорова і відразу ж запропонувала роботу в Кераміко-експериментальній майстерні м. Києва, діяльність якої потребувала постійної роботи майстрів поруч з професійними художниками та архітекторами.
Саме тут, у теплій товариській атмосфері розкрилась його особистість як митця.
Асортимент художніх виробів майстра різноманітний: декоративний посуд, вази, попільнички, народні іграшки – „свищики”.Музей українського народного декоративного мистецтва володіє невеликою кількістю робіт майстра (близько 20), кожна з яких по-своєму цікава та оригінальна.
  З великим відчуттям гумору створював С. Ю. Кацимон своїх кумедних фантастичних істот − „чортиків”, у кожному з яких вгадується сутність і звички людини. У всесвітньовідомому музеї чортів у Прибалтиці (філіал Каунаського художнього музею) зберігається і один чортик роботи С. Ю. Кацимона, подарований ним особисто у 1970-х роках. Полюбляв майстер також ліпити іграшки у вигляді тварин: барани, воли, козлики, олені, коні, корови. Твори Степана Юхимовича Кацимона викликають позитивні емоції. Вкриті кольоровими поливами, вони виглядають яскраво та святково».