ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Народні прикмети та весільні обряди хочуть внести до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО /

Народні прикмети та весільні обряди хочуть внести до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО


23.12.2016
ЗА МАТЕРІАЛАМИ САЙТУ I-PRO.KIEV.UA, FAKTY.ICTV.UA, CULTUA.MEDIA, META.UA, PROSTIR.MUSEUM, POLITICUM.INFO, DAY.KYIV.UA, ERVE.UA, UA.MAMA.NET, METROPLUS.COM.UA
Народні прикмети та весільні обряди хочуть внести до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО
Народні прикмети та весільні обряди хочуть внести до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

До Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини України, як найяскравіші елементи від Київщини, збираються внести обряди, привітання, героїчні епоси, літописання, виконавські мистецтва, святкові обряди, традиційні ремесла та народні погодні прикмети. На з’їзді краєзнавців та етнографів у Вишгороді, що відбувся в рамках проекту «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді», ухвалили створення робочої групи з підготовки внесення елементів до списку. До цієї групи увійдуть краєзнавці, етнографи, вчені, дослідники, носії нематеріальної культурної спадщини, а також молодь Вишгородщини. 

Зокрема, до зазначених форм вираження нематеріальної культурної спадщини належать українська вишивка, билини, кобзарство, лялька-мотанка, народний іконопис, традиції святкування Івана Купала, весільні обряди, пострижини, гутництво, ковальство, а також рукопотискання та привітання «Добрий день».

«Що таке статус ЮНЕСКО? Це, перш за все, світове визнання елементу, підвищення уваги, додатковий моніторинг. Це, так би мовити, «знак якості», адже будь-який турист з іншої держави намагатиметься насамперед ознайомитися з пам’яткою зі списку ЮНЕСКО. А це, в свою чергу, сприятиме інтеграції української культури у світовий простір», - пояснила керівник Проекту, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

На сьогодні до Національного реєстру, який складає Міністерство культури України, включено 5 елементів: традиція Косівської мальованої кераміки, Петриківський декоративний розпис, Кролевецьке переробне ткацтво, Опішнянська кераміка і козацькі пісні Дніпровщини, включені до реєстру із місяць тому.

 

посилання на оригінал статті i-pro.kiev.ua посилання на оригінал статті fakty.ictv.ua посилання на оригінал статті cultua.media посилання на оригінал статті meta.ua посилання на оригінал статті prostir.museum посилання на оригінал статті politicum.info посилання на оригінал статті day.kyiv.ua посилання на оригінал статті erve.ua посилання на оригінал статті ua.mama.net посилання на оригінал статті metroplus.com.ua

ВИШГОРОДСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК(С)