ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали студенти НАОМА /

Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали студенти НАОМА


02.05.2018

Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали студенти НАОМА

2 травня Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали студенти другого та третього курсів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА).
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, завідувач музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей, науковий співробітник Вадим Перегуда радо вітали гостей – і студентів, і викладачів, які прибули разом з ними.
«Наших студентів зацікавила саме регіональна система закладів музейного типу, і Вишгородський історико-культурний заповідник зокрема. Адже в Києві вони вже ознайомилися з багатьма музеями, а тепер – черга дізнатися, як функціонують такі заклади в регіоні. Отримані знання їм знадобляться під час заліку з музейної справи», – зауважила викладачка вишу, кандидат історичних наук, доцент історії України і музеєзнавства НАОМА Анна Андрес. А її колега, кандидат мистецтвознавства Ольга Денисюк додала: «А з мого боку – на 3 курсі студенти вивчають предмет декоративно-прикладне мистецтво, яке також представлене в Музеї давньоруського гончарства. Тому ми вирішили ознайомити студентів із цим місцем, щоб вони побачили, які неординарні речі тут зберігаються».
Науковий співробітник Вадим Перегуда під час екскурсії ознайомив гостей із Музеєм давньоруського гончарства, цікаво розповів про історію краю. Студенти зацікавлено слухали, роздивлялись, адже саме в цьому музеї є артефакти, яких ніде в Україні, окрім Вишгорода, не збереглися, зокрема, це гончарний горн ХІ ст., унікальні керамічні вироби тощо.
Анна Андрес запросила директора ВІКЗ долучитися до прийому екскурсійного іспиту – ця подія відбудеться в Музеї Ханенків. Влада Литовченко, прийнявши пропозицію, зауважила, що ВІКЗ завжди підтримує талановиту молодь, і сприяє тим, хто розвиває музейну справу – важливий напрямок збереження історичних цінностей та популяризації історії й культури рідного краю. Також вона повідомила, що тісна співпраця з НАОМА знайде своє продовження у низці спільних науково-просвітницьких проектів.