ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Відкриття оновленої експозиції Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника /

Відкриття оновленої експозиції Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника


13.05.2021
Відкриття оновленої експозиції Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника.
Історія Вишгородщини сягає тисячоліть. Унікальне за своїм складом та різноманіттям історичне та археологічне надбання, яке стараннями багатьох науковців: археологів, істориків, музейників, краєзнавців, збиралося протягом майже ста років, стало основою колекції Вишгородського історико-культурного заповідника. Сьогодні основна частина цієї колекції в якій представлені унікальні експонати: пряслице ХІ ст., фрагменти скандинавської фібули першої половини Х ст., кінська бляха - решма ХІ-ХІІІ ст.,складний нагрудний хрест - енколпіон Х ст., яйце з оленячого рогу ХІ-ХІІ ст., печатка князя Ізяслава Ярославича ХІ-ХІІ ст., скіфські наконечники стріл І тис. до н.е., настінне панно «Давній Вишгород ХІІ-ХІІІ ст.» виконане заслуженим художником України Генрі Ягодкіним представлені широкому загалу відвідувачів у оновленій експозиції Історичного музею ВІКЗ за адресою: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58.
Оновлена експозиція є результатом кропіткої роботи співробітників Вишгородського історико-культурного заповідника разом з фахівцями Інституту археології Національної академії наук України, художниками, спеціалістами IT-технологій та небайдужими ентузіастами у справі збереження історико-культурної спадщини Вишгородщини, Київського Полісся та України.
Завданням експозиції є презентація історії Вишгорода, як історичного та культурного феномену усієї східнослов’янської спільноти, в якому давньоруський період виступає, у якості основного чинника.
Без перебільшення можна зазначити, що нова експозиція є однією з передових серед регіональних музеїв Київської області.
Створений оригінальний музейних простір у якому класичні методи музейного (вітринного) експонування доповнюються віртуальною реальністю з використанням інноваційних, для музейної справи технологій: 3-D моделювання, інтерактивних мап, Qr-кодів тощо. Таким чином експозиція має складну структуру кожна частина якої може бути розширена до окремої тематичної виставки. Окремі «вузли» експозиції можуть стати інтелектуальними та інформаційними приводами для подальшого розвитку музею.
Сучасний рівень подачі матеріалу враховує не тільки необхідність академічної наповненості експозиції, її наукової ґрунтовності та змістовності, але й подачі її у сучасному вигляді, зрозумілому та комфортному для сприйняття молоддю та іноземцями, звиклих до цифрових технологій, як частини нашого сьогодення.
Запис на екскурсії за телефонами:
04596-52-858
04596-25-315
04596-54-179