ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Делегація Вишгородського історико-культурного заповідника побувала в Олевську /

Делегація Вишгородського історико-культурного заповідника побувала в Олевську


24.10.2018

Делегація Вишгородського історико-культурного заповідника побувала в Олевську 

22 жовтня делегація Вишгородського історико-культурного заповідника на запрошення голови Олевської міської об’єднаної територіальної громади Олега Омельчука побувала в Олевську. Метою поїздки було налагодження співпраці у спільному впровадженні експозиційних проектів, археологічних досліджень тощо.
У рамках програми візиту відбулася конструктивна зустріч директора Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидата історичних наук Влада Литовченко та в.о. завідувача Історичного музею ВІКЗ Василь Михальчук з керівництвом Олевської об’єднаної територіальної громади, зокрема, з її головою Олегом Омельчуком, начальником Олевського міського відділу культури Іриною Кльоц, керівником Житомирської археологічної експедиції ІА НАН України, кандидатом історичних наук Андрій Петраускас, директором Олевського народного краєзнавчого музею Анна Вжесінська.
Учасники зустрічі обмінялися пропозиціями щодо майбутніх спільних проектів.
Краєзнавець Юрій Халімончук провів захоплюючу екскурсію містом, його околицями і краєзнавчим музеєм.
Вишгород і Олевськ мають багату історичну спадщину, насамперед давньоруського періоду. Обидва міста знаходяться на Поліссі, мають схожі етнографічний спадок, традиції тощо – звісно, зі своїми, особливими для кожного регіону акцентами. Кожне з міст має унікальні для Східної Європи артефакти: у Вишгороді це давньоруський гончарний горн ХІ ст, а в Олевську – нещодавно знайдений археологами добре збережений колодязь часів Київської Русі. Як і Музей гончарства ВІКЗ, Олевський народний краєзнавчий музей може похвалитися експозицією дерев’яних човнів. Окрім того, обидві території мають традиції бортництва і бджолярства. Тож співраця сприятиме дослідженню, збагаченню, збереженню і популяризації історико-культурної спадщини Київського і Житомирського Полісся.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, подякувала гостинним господарям за дружній прийом і конструктивний початок співпраці та зауважила, що це дозволить глибше пізнати історію і традиції України