ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Дитинство має бути щасливим! - Міжнародний день захисту дітей /

Дитинство має бути щасливим! - Міжнародний день захисту дітей


Дитинство має бути щасливим!
Цьогорічний Міжнародний день захисту дітей ("International Children's Day") , який традиційно святкуємо у перший день літа, цього року Україна відзначає у непростих умовах.
Нагадаємо, Міжнародний день захисту дітей засновано рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок у листопаді 1949 року у Парижі. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Однак рашисти, які вторглись у Україну, цинічно воюють навіть з дітьми. Ворогам нагадувати ти про важливість дотримання прав дітей навіть у часи війни – неможливо.
Руйнівна війна, яку розпочали північні варвари проти нашого народу забрала життя майже трьохсот дітей. І це тільки попередні підрахунки, бо в братських могилах під Маріуполем, де окупанти, ховаючи сліди своїх злочинів, закопали тіла тисяч українців. Серед них, очевидно, десь третина загиблих під бомбами і ракетами -- діти. Серце не витримує цієї статистики, серце горить помстою, серце молиться за наших воїнів, які обов'язково виженуть ворога з нашої рідної землі і помстяться за душі невинних жертв, розстріляних, замучених, згвалтованих! Ми віримо, що час розплати прийде!
В історії нашого міста було безліч схожих подій, коли вороги палили як Київ, так і Вишгород, винищували мирне населення до ноги, жінок, дітей і старих. Це і війни між руськими князями за право володіти Києвом, а також і Вишгородом як форпостом стольного міста. Це набіги Золотої орди Бату-хана, хана Менглі-Гірея, який разом із московським князем Іваном ІІІ, з котрим був у дружніх стосунках, розорювали і Київ і Вишгород тричі з 1482 по 1493 рік. Потім визвольні війни і... смерті, руйнування, пожежі. Але ніхто навіть не сподівався, що середньовічне варварство відродиться в серцях сусіднього народу, який клявся у вічній дружбі, але, починаючи з 2014 року, встромив ножа у спину українському народові та українській державності.
Війна перевернула життя мільйонів дітей важким чином. За повідомленням Офісу Герерального прокурора України, понад 660 дітей постраждали у нашій країні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. До всього, величезна кількість дітез змушені покинути свою домівку. Як зазначають фахівці ЮНІСЕФ, нинішня війна спричинила одне з найшвидших широкомасштабних переміщень дітей з часів Другої світової війни, ознаменувавши зловісну віху, жахливі наслідки якої можуть відчувати щонайменше кілька наступних поколінь...
Та ми переконані в Перемогу України, віримо у наші ЗСУ! Дитинство обов’язково ває бути щасливим!
Так, нинішня воєнна реальність довкола залишає у дітей жахливі глибокі травми на все життя. Тож дорослі прагнуть зробити все, що в їхніх силах, аби відволікти хлопчиків і дівчаток від пережитого, повернути їх до безтурботного життя, подарувати радість.
Вишгородський історико-культурний заповідник також дарує хлопчикам і дівчаткам можливість цікаво і з користю провести час, ознайомитися з величним і таємничим Вишгородом, його історією та ремеслами.
1 червня 2022 року до Дня захисту дітей музеї ВІКЗ запрошують на спеціальну програму: безоплатне відвідування для дітей жителів Вишгорода, та дітей внутрішньо переміщених осіб.
Приходьте з 10 до 17 години!
Адреси:
Історичний музей: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58;
Музей давньоруського гончарства: м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса,11.
Довідки телефонами:
38(04596) 52-859,
38(04596) 25-315,
38(04596) 54-179.
Олександр ЗУБЧЕНКО, Інна КОСЯНЧУК, наукові співробітники ВІКЗ