Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Анонс! НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація» /

Анонс! НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація»


НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація»
Ефективність пілотної методики QR-кодування, застосування досвіду Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) в історико-культурних установах інших міст стане темою обговорення фахівців на науково-практичній конференції «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація».

Конференція відбудеться 16 жовтня 2019 р. у великій залі Вишгородської районної ради (2 поверх), пл. Шевченка, 1, м. Вишгород.
Початок о 10.00.
Контакти для акредитації журналістів: 050 393 9995, 050 332 0990.

У проєкті «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація», який вийшов на фінішну пряму вперше в Україні застосована мультиплановість впровадження новітніх цифрових технологій. Проєкт покликаний як допомогти глибше розкрити історію краю місцевим жителям і туристам, так і напрацювати досвід, корисний для дослідників, фахівців музейної й туристичної галузей.
Організатори: Управління культури, національностей та релігій КОДА; Вишгородський історико-культурний заповідник; За підтримки Українського культурного фонду.
Учасники: науковці, дослідники, краєзнавці, керівники музейних та архівних установ, науково-дослідних закладів, музеєзнавці, представники органів влади.
Напрямки роботи конференції:
-інноваційні підходи до музейної та пам`яткоохоронної роботи;
-нові археологічні дослідження доби Давньої Русі та середньовіччя;
-історико-краєзнавчі та етнографічні дослідження Вишгородщини та Київщини;
-музейна справа. Актуальні проблеми пам’яткознавства, краєзнавства;
-взаємозв’язок культури і туризму.

Ігор Золотоверх, начальник управління культури, національностей та релігій КОДА: Київщина багато історико-культурними родзинками, а отже, має немалий потенціал щодо зростання туристичних потоків та зацікавлення молоді історією краю. Впровадження новітніх цифрових технологій, в тому числі й QR-кодування у культурну сферу, у музейну сферу - це один з ефективних кроків до цього. То ж важливість проєкту, який впроваджує Вишгородський історико-культурний заповідник, безсумнівна. Але це тільки перші кроки, за якими має йти розвиток цієї справи. Наше управління всіляко підтримує цей проєкт, і ми сподіваємось на поширення досвіду по всій Київщині.
Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук: Тему грантового проєкту ми обрали не випадково. QR-кодування, уже звичне для багатьох мегаполісів, лише починає впроваджуватися у малих містах з багатою історією. Унікальність QR-кодування для Вишгородщини – не лише охоплення ними пам’яток і в сільській місцевості краю, а й те, що нам вдалося проявити величезний пласт історії, прихованої під шаром часу. Літописне городище Вишгорода, ремісничий посад, княжі фортифікаційні споруди, величний Межигірський монастир… Усе це відкривається за допомогою сучасних ІТ-технологій. Під час екскурсій, історичних квестів, досліджень ми відстежували рівень зацікавленості людей нашими розробками. За результатами першого етапу опитування щодо зручності й потрібності QR-кодів 77% вишгородців відповіли, що вони є цікавими й зручними в користуванні. Це свідчить про потенціал проєкту. А під час конференції проведемо фахову дискусію з колегами, поділимося досвідом і обговоримо роль QR-кодування у популяризації історико-культурної спадщини та залученні туристів. До участі в конференції зголосилися відомі й авторитетні науковці – історики, археологи, а також музеєзнавці, архівісти, дослідники, представники влади, яка підтримує наш проєкт. Ми дуже цінуємо цю підтримку, а також фахові дискусії й консультації.
Олексій Данчин, в.о. голови Вишгородської районної держадміністрації: Вишгородський історико-культурний заповідник впроваджує прекрасну й потрібну ініціативу, завдяки якій історія Вишгородщини засяє новими яскравими гранями. Вишгородська райдержадміністрація підтримує цю ініціативу. Вишгородщині є чим зацікавити і здивувати туристів. Лише один штрих: поза межами району мало хто знає про унікальне джерело із цілющою водою – нею лікували свої рани запорозькі козаки, які ставали ченцями Межигірського монастиря. Подібних прикладів у нас багато. Все це потрібно широко популяризувати, залучати сюди туристів. Саме на це спрямоване QR-кодування. Дуже важливо, що під час конференції науковці, музейники, архівісти поділяться і думками щодо QR-кодування в галузі культури, і результатами досліджень у сфері історії.
Олексій Момот, міський голова Вишгорода: Я переконаний, що QR-кодування пам’яток – дуже правильний напрямок. Вишгород – місто древнє, славетне, але й молоде, бо тут проживає багато молодих сімей. І саме для них цей меседж – QR-кодування пам’яток, щоб вони більше цікавились історію свого міста, щоб її цінували і любили. Мені було приємно представляти один з об’єктів – «Площа Строкова». Щоправда, він стосується не давньої, а сучасної історії, коли село Вишгород завдяки будівництву Київської ГЕС стало містом. Площа названа на честь очільника будівництва і першого директора Київської ГЕС Григорія Строкова. Хочу подякувати директору ВІКЗ Владі Литовченко, і всьому колективу заповідника за втілення ідеї. І переконаний, що досвід ВІКЗ у царині QR-кодування стане у пригоді багатьом історичним установам малих міст Київщини, та й усієї України.