ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  Директорка Вишгородського Історико-культурного Заповідника Литовченко Влада Володимирівна була спікером на Міжнародному форумі ,,Terra Ucraina” /

Директорка Вишгородського Історико-культурного Заповідника Литовченко Влада Володимирівна була спікером на Міжнародному форумі ,,Terra Ucraina”


Директорка Вишгородського Історико-культурного Заповідника Литовченко Влада Володимирівна була спікером на Міжнародному форумі ,,Terra Ucraina”.
Говорили про культурну спадщину і реставрацію,музейну справу,статус і місце музею в сучасній культурі, культурні та креативні індустрії, культурну дипломатію та її механізми та інструменти для досягнення цілей.
Ключове❗️
🔺Наша культурна спадщина благає на допомогу
🔺За ініціативи Президента України Володимира Зеленського,Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України, Міністерства культури та інформаційної політики України та особисто міністра Олександра Ткаченка відбувається програма ,,Велика Реставрація»
🔺Відомо,що 80% історико-культурних об‘єктів й пам’яткам необхідна термінова реставрація,а ще 30% перебувають у аварійному стані
🔺В рамках програми ,,Велика реставрація»планується реалізувати 150 об’єктів з 2021-2023 рік всією Україною
🔺Є сподівання,що до кінця 2021 року буде завершений 31 об’єкт, де роботи вже розпочались або незабаром розпочнуться. Одна пам’ятка може містити кілька реставраційних проєктів. Знайомтесь:
🏰 Національний заповідник «Софія Київська»: реставрація частини приміщень колишньої Хлібні з пристосуванням під виставкові зали та Консисторії та поточний ремонт відмостки Софійського собору
🏰 Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця»: протиаварійні роботи у Комплексі споруд фортеці
🏰 Національний заповідник «Хортиця»: будівництво майдану «Козацьке коло», оглядового майданчику, доріжок та озеленення території об’єкту «Курган Єдності України», реконструкція будівлі Музею історії Запорізького козацтва (1 етап)
🏰 Частина протиаварійних робіт у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» та реставрація Троїцької надбрамної церкви
🏰 Національна музична академія України імені П. І. Чайковського: ремонтно-реставраційні роботи будівлі
🏰 Національний заповідник «Замки Тернопілля»: капітальний ремонт, реставрація перехідного мосту та ескарпових стін замку в м. Збараж
Ліквідація аварійного стану Замку XVII ст у м. Чортків
🏰 Національний художній музей у Києві: протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи будівлі будинку музею старожитностей та мистецтв
🏰 Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»: ремонтно-реставраційні роботи Онуфріївської вежі
🏰 Національний заповідник «Давній Галич»: пам’ятка архітектури Національного значення XIV-XVII ст. Галицький замок
🏰 Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького: реставрація фасадів та муру Костелу Капуцинів з келіями у смт. Олесько, реставрація храму Св. Йосифа у с. Підгірці, протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи у Жовківському замку
🏰 Реставрація приміщень камерної сцени Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.
🏰 Проведення робіт за проектом «Реставрація пам’ятки історії, архітектури національного значення кін. XVIII ст., альтанка М. І. Глінки» Національного історико-культурного заповідника «Качанівка»
❗️У межах другого етапу програми можливості збільшуються. Об’єкти комунальної власності також зможуть взяти участь у програмі. Верховна Рада вже підтримала цю ініціативу,а Президент України вже підписав відповідний закон.
Конкурсна комісія при МКІП вже розглянула заявки від ОДА та попередньо визначила 28 об’єктів, яким на реставрацію буде надано субвенції. А це додаткові об’єкти, що реставруватимуться. Також сформовано проєкт розпорядження про затвердження переліку проєктів, яким для проведення ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт буде спрямована субвенція.
❗️Під час роботи Міжнародного форуму ,,Terra Ucraina” Олександр Ткаченко запевнив,що МКІП буде відстоювати в бюджеті 2022 року наявність коштів на ,,Велику Реставрацію» в орієнтовному обсязі 5 млрд. грн. Мова буде йтись про реставрацію та інші негайні роботи на 50 об’єктах.
Вперто й настійливо віримо,що історико-культурне надбання України буде приваблювати та захоплювати своєю величчю й значущістю сучасників й нащадків.Бо культура,історія та духовність-це саме ті основи,на яких грунтуватиметься піднесення всієї України.