ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  25 червня, заклади Вишгородського історико-культурного заповідника відвідав голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов /

25 червня, заклади Вишгородського історико-культурного заповідника відвідав голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов


25.06.2021
25 червня, заклади Вишгородського історико-культурного заповідника відвідав голова Вишгородської районної ради Андрій Анісімов разом з виконуючим обов’язки директора Фонду комунального майна Вишгородського району Володимиром Головаченком.
Гості ознайомилися з експозиціями Музею давньоруського гончарства ВІКЗ, приємна атмосфера якого занурює кожного відвідувача у тонкощі побуту й ремесел Київського Полісся різних епох, демонструє єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн ХІ ст. Також гості побували в Історичному музеї ВІКЗ, де нещодавно відкрилась експозиція «Давній Вишгород 11-13 ст.» з унікальними артефактами, підсилена цифровими носіями інформації та дигітальними технологіями.
Андрій Анісімов та Володимир Головаченко у ході спілкування з директором Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидатом історичних наук Владою Литовченко, цікавилися результатами роботи ВІКЗ – як поточної, так і проектної, обговорили перспективи подальшої роботи ВІКЗ і взаємодії з районним органом місцевого самоврядування.
Влада Литовченко вручила Андрій Анісімову у подарунок презентаційну продукцію ВІКЗ, зокрема, буклети, ілюстровані альбоми, в яких опубліковані результати вже реалізованих проєктів. Зважаючи на представлені проєкти, голова районної ради зауважив, що ВІКЗ провів велику роботу, і наголосив, що він приємно вражений діяльністю музеїв і заповідника загалом, швидкістю реалізації масштабних проектів, що свідчить не лише про професіоналізм, а й про зацікавленість музейних працівників роботою, збереженням історичної спадщини.
Також Влада Литовченко розповіла про новий проєкт ВІКЗ «Чорнобиль: збереження й продовження традицій», який готується до втілення, було обговорено можливості співпраці у реалізації цього проєкту.
«Цей проєкт ми плануємо провести у кілька етапів. Спочатку – виставку фотоартів Somnia Disaster («Сонна катастрофа»), присвяченої 35 річчю аварії на ЧАЕС, яка вже готова і презентація якої відбулась у Софії Київській. Можливо, виставку включити до програми святкування Дня незалежності. Ще одним етапом проєкту буде етнографічна експедиція до населених пунктів Чорнобильської зони з тим, аби документально зафіксувати ті етнографічні перлини, які дійшли до нас і з давніх часів», - зауважила Влада Литовченко.
З’ясувалося, що ця ідея співпадає з баченням Андрія Анісімова щодо культурного і туристичного розвитку Вишгородського району, який майже рік тому під час адмінреформи було сформовано в нових межах.
«У нинішньому Вишгородському районі є багато унікального. Зокрема, в Іванкові, де нині, до речі, найбільша громада в області, народилась відома художниця Марія Примаченко. А на території Поліської громади є церква, якій понад 300 років. І це лише кілька моментів. Поки що кожна громада у нас працює окремо, а я хочу об’єднати ті напрацювання, які є, щоб сформувати потужний туристичний маршрут, чи кілька маршрутів під умовною назвою «Золоте кільце Вишгородщини» і презентувати їх туристам. Для цього нам потрібно сформувати команду і працювати разом у цьому напрямку».
Також Андрій Анісімов запросив Владу Литовченко приєднатися до запланованої робочої зустрічі у зони відчуження Чорнобильської АЕС, під час якої планується обговорити перспективи взаємодії громад району з керівництвом цієї території.
Голова районної ради поцікавився також баченням директора ВІКЗ щодо перспектив реставрації будівлі земської школи, яка нині потребує серйозної уваги, і запропонував провести робочу нараду за участі не тільки керівників ради та заповідника, а й обласних та народних депутатів, оскільки питання потребує і детального вивчення, і невідкладних дій.
У ВІКЗ побачили серйозне зацікавлення районної влади питанням розвитку історико-культурного і туристичного потенціалу регіону, і, зокрема, заповідника. А це додає оптимізму і бажання активно працювати.
Фото Ольги Думанскої