ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  День пізнання історії рідного краю /

День пізнання історії рідного краю


25.03.2023
🔖 Сьогодні КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” провів пізнавальну екскурсію “Археологічними стежками Вишгорода” для школярів Вишгородського ліцею №1 Вишгородської міської ради. Екскурсоводом для школярів був в.о. завідувача Історичним музеєм Олександр Зубченко.
📍 Зустріч відбулася на площі Строкова, що таїть інформацію про події, які ведуть углиб різних епох. Тут школярі дізналися про історію будівництва Київської ГЕС, її важливість для міста та очільника її будівництва і разом із тим першого директора - Григорія Івановича Строкова.
🏺 Далі, продовжуючи екскурсію, школярі під колоритні розповіді екскурсовода заглиблювалися в історію міста Вишгород. Тому наступною локацією став Музей давньоруського гончарства, де представлені ремесла вишгородців, автентичні глиняні вироби та перлина Музею гончарства- гончарний горн ХІ століття.
⚒️Наступним пунктом став “Квартал металургів” та Храм святих страстотерпців Бориса і Гліба.
Назву “Квартал металургів” отримав унікальний ремісничий осередок ХІІ-ХІІІ століття, розкопаний на східному краю дитинця Вишгороду, біля храму.
Тоді, за часів Середньовіччя, виготовлення та обробка чорного металу були основними заняттями місцевих жителів.
У кварталі зводили досконалі майстерні-напівземлянки з великими горнами, робочими майданчиками, а поряд були розташовані кузні.
Фінальною темою розповіді став Храм Бориса і Гліба, якому близько 1000 років.
За легендами, кам’яна церква ХІ ст. була частково зруйнована військами хана Батия у 1240 році, і ці руїни простояли до початку ХVІІ ст. Остаточно храм зруйнували у 1651 році польсько-литовські війська, очолювані Радзивілом, а цеглу пізніше використали для будівництва релігійних споруд Києва — домініканського костьолу Св. Миколая та Андріївської церкви.
👫 Школярі охове слухали розповіді досвідченого екскурсовода та навіть ставили запитання, цікавлячись деталями.
🔖Запрошуємо і вас на пізнавальні екскурсії рідним містом, адже зараз як ніколи раніше важливо знати історію кревної місцевості.
До ваших послуг:
⚒️Екскурсія “АРХЕОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ ВИШГОРОДА”, яка має на меті презентувати археологічні пам'ятки та історичні місця, які вирізняють Вишгород з-поміж інших міст України.
🏺Екскурсія “МЕЖИГІР'Я МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ”, яка має на меті презентувати пам’ятки та визначні місця цієї території як єдиний історико-культурний ансамбль, що гармонійно вписаний у унікальний ландшафт.
Головна увага приділяється огляду історичних пам’яток та визначних місць у їх природному середовищі. Демонструється генетичний зв’язок з минулим та безперервність розвитку цього місця протягом майже 4 тис.років.)
🏙 Екскурсія «ВИШГОРОД МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ”, яка має на меті пезентувати сучасне місто у контексті історичних подій ХІХ-ХХІ століття.
Головна увага приділяється огляду історичних пам'яток та визначних місць у сучасному урбаністичному середовищі.
🐝 Екскурсія “ТРАДИЦІЇ ПОБУТУ ТА РЕМЕСЕЛ КИЇВСЬКОГО ПОЛІССЯ”
Тут ми з вами поговоримо про ремесла Вишгорода Давньоруської доби. Чим займалися та чим славилися в світі вишгородці. Також поговоримо детальніше про ремесло, яке відроджується й нині.
🎫 Ми чекаємо саме на вас!
📍 Усі заходи та майстер-класи на території Вишгородського історико-культурного заповідника відбуваються із дотриманням техніки безпеки під час воєнного стану.
☎️Щодо замовлення майстер-класів та екскурсій довідки телефоном: (097)6907611.
🏘️Адреси:
✔️Музей давньоруського гончарства ВІКЗ: м.Вишгород, вул. Межигірського Спаса, 11.
✔️Історичний музей ВІКЗ: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58.
🗺️Детальніше на сайті: https://vikz.org.ua/
🗒️Список екскурсій: http://vikz.org.ua/ekskursii.html
📝Для замовлення екскурсій: https://vikz.org.ua/order-excursion.html