Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  19 липня стартувала низка українсько-китайських культурних проектів /

19 липня стартувала низка українсько-китайських культурних проектів


19 липня стартувала низка українсько-китайських культурних проектів

Один із них – виставка китайського художника Лі Гена «Європейські враження китайського мандрівника», – яка відкрилась у Музеї історії Києва. На ній представлено графічні роботи у монохромній чорно-білій гамі із зображеннями українських пейзажів і культурних об’єктів. Художники, мистецтвознавці, діячі науки і культури, які прийшли на виставку, високо оцінили майстерність Лі Гена, а також відзначили велике значення культурних обмінів для зближення України і Китаю. «Ми приїхали в Україну, щоб представити величезний виставковий проект Китайської державної академії живопису», – зауважили заступник директора Китайської національної академії живопису ЧжанЦзянчжоу та віце-президент Пекінської академії живопису та каліграфії Алан Юй.
Як розповіла мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Валентина Єфремова, яка тісно співпрацює з китайськими митцями, і є членом художньої ради Музею Тараса Шевченка у Пекіні, коли організовували виставковий проект китайських художників у Києві, вона запросила до співпраці директора Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидата історичних наук Владу Литовченко. «Це тому, що Вишгородський історико-культурний заповідник є справді перлиною української історії і культури», – зауважила Валентина Єфремова.
Виставку відвідала і народна артистка України Лариса Кадочникова. «Виставка дуже хороша. Чорно-білі графічні роботи зроблені на хорошому професійному рівні, і видно, що з прекрасним настроєм. У Лі Гена так багато робіт про Україну, про Дніпро, про мости і собори, що можу зробити висновок – він відчув, зміг передати зовсім інший світ, не схожий на Китай. Щось його зачепило. Якби ви мене запитали – чи розмістила б я одну з них у себе вдома? Навіть попри велику кількість картин у такій маленькій квартирі – я б сказала – так. Я дуже люблю китайський живопис. Іноді, як не мене, трохи забагато кольору, але це їхній стиль. А роботи Лі Гена дуже стримані. Але й вони сповнені пристрасті. А ще вони гарно оформлені – лаконічно, і це дає можливість глибше відчути експресію цих робіт», – зауважила Лариса Кадочникова.
За словами Влади Литовченко, цей українсько-китайський проект є дуже важливим, як один з елементів культурної дипломатії, яка допомагає зближувати народи і країни, сприяє глибшому взаєморозумінню і обміну цінностями завдяки культурно-мистецьким ресурсам, завдяки можливості поділитися і збагатитися мистецьким досвідом. «Цьогоріч китайські митці презентують в Україні унікальний виставковий бренд «Політ ідеї, плин форми», у якому взяли участь 64 митці зі 113 роботами. Приємно, що Вишгородський історико-культурний заповідник є одним з учасників програми, надаючи регіональну організаційну й інформаційну підтримку проекту», – зазначила Влада Литовченко.
Виставку живопису Лі Гена «Європейські враження китайського мандрівника» можна відвідати в Музеї історії Києва до 30 липня.