ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  15 серпня в Україні відзначають День археолога /

15 серпня в Україні відзначають День археолога


15.08.2018

15 серпня в Україні відзначають День археолога 

Завдяки археології ми маємо змогу вивчати нашу давню історію, наші традиції та культуру. Завдяки археології ми складаємо уявлення про життя наших предків. Україна – одна з найбагатших на археологічні пам’ятки серед європейських країн.
На території Вишгорода перші археологічні дослідження розпочалися ще у 1844-му. Професор Київського університету О. Ставровський розкопав в околицях княжого міста насипи двох курганів – Хрещатого і Вороного. У 1874-му В. Антонович проводив розкопки курганів. Тоді ж Вишгород відвідали делегати ІІІ Археологічного з’їзду, який того року проходив у Києві. 1874-им датуються і перші пробні розкопки підмурків храму святих Бориса і Гліба.
Перші наукові дослідження Вишгорода були здійснені в 1934-1937 роках Інститутом історії матеріальної культури АН України, який очолив ТеодосійМовчанівський. У 30-ті роки минулого століття він був одним із провідних археологів України. Саме він відкрив Вишгород Україні та всьому світу. Заснування Вишгородського історико-культурного заповідника без цієї людини було б неможливим. Під час розкопок Мовчанівським були виявлені залишки цілої системи житлових та господарських будівель, розташованих двома смугами вздовж східного краю городища – частини однієї з вулиць давнього міста та залізообробний виробничій комплекс, т.зв. “квартал металургів” Х-ХІ ст.
У післявоєнні часи ґрунтовні археологічні вивчення Вишгородського городища відбувалися у 1978-81 роках. Інститут археології НАНУ тоді уклав проект опорного плану Вишгорода. Під час проектування генплану Вишгорода у 1989-90 роках було проведено охоронно-рятувальні розкопки по вул.. Шолуденко (Інститут археології НАНУ) і дослідження храму святих Бориса і Гліба («Укрпроектреставрація»).
У 1990-2005 почало відновлюватися вивчення городища Х-ХІІІ століть. Під час розкопок відкритий найбільший в Київській Русі гончарний центр (горни, садиби, вулиця) ХІ-ХІІ ст. Археологічні дослідження Вишгорода проходять і зараз. Зі старими та новими унікальними знахідками можна ознайомитися, відвідавши Вишгородський історико-культурний заповідник.
З Днем археолога! Нових знахідок!