ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Ремесла Київщини /

Ремесла Київщини


05.09.2023
Теслярство — один з найвідоміших видів народного ремесла, а саме деревообробних промислів ще з часів Київської Русі⚔️. Основна суть його полягає в обробці деревини та подальшому виготовлені різних дерев’яних конструкцій та споруд. Загалом обробка деревини🪵 була найпоширенішим ремеслом в Україні. Для роботи використовували сокири, кліщі, пилки і стуги, а також токарський верстат.
Майстрів, які займалися зведенням будівель з деревини називали теслярами. Також ще з часів Київської Русі існувала і інша назва — плотники. За тих часів плотниками називали всіх майстрів, котрі займалися обробкою дерева. Взагалі робота тесляра та столяра не розрізнялася🪚, основа їх роботи була подібна та мала одну ціль — створення комфортних умов життя. Таким чином кожен тесляр був столяром та поєднував у різні сезони і зведення житла і виготовлення різних предметів 🪑ужитку.
Про технологію виготовлення.
Розглянемо на прикладі побудови зрубної хати🛖, які переважно зводили теслярі. Саме цей тип будівництва відомий ще з раннього слов’янського періоду. Для зрубної хати використовували дерево дуба🌳. Іноді з дуба робили лише нижній вінець зрубу, укладаючи поверх липові або осикові колоди. Однак, в багатьох регіонах країни була поширена заборона на використання осики в житловому будівництві. Вважалося, що осика це прокляте дерево, бо за повірʼям на ньому повісився Іуда, а також заборонялося використовувати дерево в яке вдарила ⚡️блискавка. Після зводу стін переходили до наступного етапу — укладання стелі. Для цього використовували сволок — масивну дубову прямокутну або квадратну колоду, яку обробляли та іноді прикрашали різьбленням — орнаментом чи датою будівництва.