ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Сучасна лялька на основі давніх традицій: виставка у музеї Вишгорода /

Сучасна лялька на основі давніх традицій: виставка у музеї Вишгорода


04.08.2022
«ЗА РУХОМ СОНЦЯ» – таку назву має виставка сучасної ляльки в народних традиціях, яка сьогодні, 4 серпня, відкрилась у Музеї давньоруського гончарства КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник».
Автори сучасних шитих ляльок-жінки та ляльки-чоловіка у кольорах веселки – членкиня Нацiональної спiлки художникiв України,викладачка Євгенія Липовецька та художниця, викладачка спецiальностi «Образотворче мистецтво, декоративно-прикладне мистецтво, реставрація» Нiжинського фахового коледжу культури i мистецтв iм. М. Заньковецької Наталія Постол. Створені унікальні образи покликані популяризувати сучасні етно-традиції, як вираз самобутності, відображення етнічних коренів, історичних витоків і неповторних традицій сучасних українців.
,,Зберігаючи традицію, ми створюємо нову сучасну ляльку з авторськими вкрапленнями. У кожної з цих авторських ляльок, виготовлених з використанням народних традицій, рухаються ручки, і ніжки, їх можна садити, роздягати, вдягати, вони дуже практичні у використанні. Нас багато хто запитує – чому саме декоративний хрест замість обличчя ляльки. Тому що лялька створена для того, щоб нею гралася дитина, а очі, за давніми повір’ями, нібито забирають силу у дітей. Тому хрест у традиції української ляльки – це оберегове оздоблення, та якщо уважніше придивимось, то побачимо, що він виконаний за певною декоративною схемою і, окрім символізму, є ще й окрасою виробу. Торік відбувся фестиваль «Нова українська етніка», на якому багато і українців, і іноземців цікавились такими ляльками і бажали їх придбати»,-зазначила ініціатор створення колекції Євгенія Липовецька.
Ці ляльки виконані у кольорах веселки. Євгенія Липовецька та Наталя Постол створили презентовану колекцію за місяць.
Про технологію виготовлення ляльок розповіла Наталя Постол, яка, власне, й займалась практичним виконанням роботи зі створення колекції. «Насамперед, потрібне натхнення. Якщо воно є, то лялька робиться досить швидко і з задоволенням. Лекала для ляльок я розробила сама, так само, як і викрійки. Всі викрійки сорочок, чобітків тощо – це ручна робота, все вимірювалось під кожну ляльку окремо, деталі зшивались на швейній машинці. Вручну виконувались і вишивки, оздоблення тощо. Приємно, що наші ляльки викликають зацікавлення у всіх, хто їх бачить».
Виставка викликала не лише зацікавлення, а й захоплення у всіх, хто прийшов на відкриття виставки.
А директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зазначила, що це – не перша виставка традиційної і сучасної української ляльки, яка відбувається у Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ. І підкреслила, що упродовж кількох років було організовано низку виставок, на яких свої ляльки у різній техніці, але з втіленням традицій народної ляльки презентували майстри, які працюють у цьому жанрі. Тематика виставки «За рухом Сонця» - уособлює оспівування сучасної самобутньої української жінки, берегині традицій, яка стоїть на варті добра і світла, несе в собі пам’ять і мудрість поколінь, постійно випромінюючи щирість, жіночність, ніжність i чоловiка - його силу духу, непорушну волю і внутрішню свободу.

Запрошуємо всіх на майстер-класи,екскурсії та заняття в ,,Школі археолога» до Вишгородського історико-культурного заповідника.

Інформацію ви можете отримати за телефонами:
+38(04596) 25-315 та +38(04596) 52-859

📝 Для замовлення екскурсій: https://vikz.org.ua/order-excursion.html