головна
/ ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ
/ НОВИНИ / Казкове свято у Музеї давньоруського гончарства /
Казкове свято у Музеї давньоруського гончарства
З нагоди початку нового навчального року і Дня знань співробітники Вишгородського історико-культурного Заповідника подарували вихованцям академічного ліцею «Інтелект» Вишгородської міської ради цікаве, пізнавальне і казкове свято. У Музеї давньоруського гончарства на дітей чекали справжні сюрпризи від дорослих. Спершу – екскурсія історичними шляхами рідного краю, а потім майстер клас з ліплення з глини казкових звірів за
мотивами яскравої представниці «наївного мистецтва», уродженки Вишгородщини Марії Примаченко. У навчальному закладі з повною відповідальністю поставилися до вибору місця, де стартуватиме відлік подорожі у доросле життя.

- Цього року 1 вересня ми зустрічаємо в умовах воєнного стану. І це вносить свої корективи у звичний процес. Мені дуже приємно, що перший урок у новому навчальному році відбувся саме у нашому музеї,- наголосила у своєму зверненні директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. – Тож у межах програми патріотичного виховання, з метою ознайомити дітей з історією і ремеслами Вишгорода ми підготували для гостей яскраву програму. Ми взяли на себе важливу місію з виховання підростаючого покоління, адже розуміємо, що без минулого немає майбутнього.
Влада Володимирівна побажала як дітям, так і всім присутнім, щоб навчання тривало під мирним небом, а навчальний процес був пізнавальним, цікавим та очікувано бажаним.
- Програма, яку запропонував нашим школярам ВІКЗ, включає кілька складових. Одна з них - пізнавальна екскурсія з елементами творчого заняття, на якій хлопчики і дівчатка зможуть дізнатися про історію, краєзнавство, традиції та особливості рідної землі, відчують любов до своєї Батьківщини. Інша складова сьогоднішньої програми – майстер-клас, на якому школярі мають змогу доторкнутися до давнього ремесла Вишгорода – гончарства. Все це дуже важливо не лише для посилення навчального процесу, а й для розширення світогляду дітей. Сподіваюся, наші учні стануть частими гостями музеїв ВІКЗ, адже тут справді цікаво,- зазначила директор гімназії «Інтелект», депутат обласної ради Інна Шубко.

З непідробним інтересом гарно вбрані дітки ознайомилися з усіма цікавинками селянської садиби, у якій нині розташований Музей давньоруського гончарства, і яка зберегла елементи української автентики, а ВІКЗ підсилив етнічну складову. Спершу діти дізналися про роль колодязя і тину в житті української родини, а потім – ознайомилися з речами домашнього ужитку, пічкою, гончарними виробами, старовинним посудом тощо. Науковий співробітник заповідника Олександр Зубченко зміг адаптувати екскурсію для дітей різних вікових груп, тому всім було цікаво.
Для тих, хто вперше прийшов на побачення з музеєм, провели урок знайомства з секретами археології. Бо саме археологія «знає», що відбувалося тисячу років тому і саме її представники ретельно вивчають історичний розвиток суспільства на основі матеріальних залишків життя і діяльності людей.
Завдання перед учасниками уроку було непростим: за допомогою лопатки та щіточки знайти на імпровізованих розкопках елементи давнини.
Спритність і швидкість деяких хлопчиків і дівчаток відверто тішила. Більшість сприйняла завдання «як бойове». За нього не виставляли оцінки, але діти старалися неймовірно.
А майстер клас з ліплення з глини диво-звіряток Марії Примаченко, який розпочався сьогодні, матиме своє продовження через тиждень, коли створені дитячими пальчиками тваринки висохнуть, а їхні творці прийдуть їх розфарбувати і дарувати казкове життя. А потім планується творча виставка поробок у рідному навчальному закладі. Допомагала дітям оволодіти азами мистецтва ліплення гончар, художник Наталія Бойко. Глина – не пластилін, тож маленькі «майстри» уважно дослухалися до порад фахівця.
Отже, 1 вересня Музей давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника відвідали талановиті, творчі, допитливі дітлахи. Завдяки зусиллям дорослих у них свято вдалося. А тепер чекаємо на віддачу від школярів – гарно вчитися і не забувати про сьогоднішнє побачення з історією рідного краю і рукотворним мистецтвом.
Запрошуємо всіх бажаючих до музеїв ВІКЗ на захоплюючі екскурсії, яскраві майстер-класи, пізнавальні заняття з археології та інші заходи!
Записатися та отримати детальнішу інформацію ви можете за телефонами:
+38(04596) 25-315 та +38(04596) 52-859