Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.
+38 (04596) 52-859    
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮголовна   /  ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ   /  НОВИНИ   /  «Туристичні кластери 300+» /

«Туристичні кластери 300+»


«Туристичні кластери 300+»

Вишгород став одним з перших міст, котрі долучились до проекту «Туристичні кластери 300+». Цей проект – можливість створити туристичну дестинацію, яка дасть потужний поштовх не лише популяризації історико-культурних, природних цінностей краю, а й допоможе місцевому бізнесу вийти на якісно новий рівень. У Вишгороді є чим привабити і здивувати туристів. Древнє княже місто зі своїми унікальними пам’ятками археології, історії має всі можливості стати туристичною перлиною. У цьому переконана директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Про це йшлося і під час обговорення стратегії розвитку району з представниками міської та районної рад, у якому Вишгородський історико-культурний заповідник брав участь. Працівники ВІКЗ докладають багато зусиль, аби і вишгородці, і гості міста дізнавались більше про непересічну минувшину краю, долучались до давніх ремесел.
Однак зусиль одного лише заповідника замало. І одна з основних причин цього – матеріальна база закладу. «ВІКЗ має досить слабку матеріальну базу, через це ми не можемо розвиватися так як ми би цього хотіли. У тому числі презентувати унікальні історичні місця, якими славиться Вишгород. Ми спілкувалися з представниками міської та районної влади щодо створення стратегічного плану проекту розвитку Вишгорода та району. Хотілося б разом створити місце, яке буде дуже привабливим для туристів» – зауважує Влада Литовченко.
Формат туристичного кластеру якнайкраще підходить для реалізації ідеї перетворення міста на справжню туристичну перлину.
4 вересня Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали представники громадськості, які також долучились до туристичного кластеру, та колеги-музейники. Вони обговорили з директором ВІКЗ ідеї розвитку туризму. Завідувач музею Олександр Кочубей та завідувач експозиції «Від бортництва до вуликового бджільництва» Олексій Скоростецький провели для гостей цікаві екскурсії, які нікого не залишили байдужими.
Громадська активістка Крістіна Коваль зауважила: «Я в Музеї давньоруського гончарства вперше, хоч і живу у Вишгороді. Виходить, що навіть не всі жителі міста знають свою історію. Саме це мене й спонукало розвивати туристичний кластер. Найбільше у ВІКЗ мені сподобалась команда, яка тут працює, вони все роблять дійсно з любов’ю, і це видно з кожного куточка, і можуть показати і розповісти багато цікавого про історичний Вишгород. Вишгородський район багатий на історичні пам’ятки, а також на ініціативних людей, які працюють в готельному, ресторанному бізнесі, у спортивній сфері. Зараз у нас організовується група людей, яка готова працювати у туристичному напрямку. В кінці вересня плануємо провести велику презентацію туристичного кластеру. Міський голова Вишгорода Олексій Момот підтримує цю ідею. І починаємо створювати туристичні продукти, які пропонуватимемо іншим операторам, турагенствам».