15 лютого 2017 року в Музеї давньоруського гончарства ВІКЗ відбулося відкриття виставки «Магія поліського орнаменту».
Ця виставка ставить собі на меті ознайомити відвідувачів з надзвичайно багатим, різноманітним спадком Київського Полісся, надати можливість побачити цінні історичні експонати, які зберігаються у фондах Вишгородського історико-культурного заповідника, сприяти популяризації історичного потенціалу та показати культурне значення Київщини та, зокрема, Вишгородського району, засвідчити загальнокультурну цінність старовинних вишивок та тканих виробів Київського Полісся, привернути увагу до багатого культурного надбання цього регіону.
На виставці представлено унікальні предмети побуту Київського Полісся (велике зібрання тканих та вишиваних рушників, колекцію вишиваних сорочок кін. 19 – сер. 20 століть, старовинний верхній одяг – юпки, свити, керсетки, хустки), які засвідчують самобутність даного регіону і, водночас, дозволяють прослідкувати певні спільні риси розвитку декоративно-ужиткового мистецтва всіх регіонів України.
Виставка представляє великий інтерес для широкого кола громадськості: науковців-етнографів, вчителів історії та краєзнавства, учнів середньої та вищої школи, а також для всіх, хто цікавиться історією народно-ужиткового мистецтва українського полісся.
Виставка працюватиме з 15 лютого 2017 року до 8 березня 2017 року (музей відчинений для відвідувачів протягом всього тижня з 10.00 до 17.00, окрім понеділка). Крім виставки можна оглянути надзвичайно цікаву експозицію археологічної експедиції і побачити на власні очі горн ХІ століття (піч для випалу керамічної продукції), який також знаходиться на території музею.