ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   головна   /  ДІЯЛЬНІСТЬ ВІКЗ   /  Конференції   /  Межигірська старовина: збереження та популяризація історико-культурної спадщини Вишгородщини /

Межигірська старовина: збереження та популяризація історико-культурної спадщини Вишгородщини


23 листопада 2016 року у Вишгородському історико-культурному заповіднику відбулася науково-практична конференція «Межигірська старовина: збереження та популяризація історико-культурної спадщини Вишгородщини».
Захід організовано Управлінням культури, національностей та релігій Київської ОДА, Вишгородським історико-культурним заповідником, видавництвом Олега Філюка за участю представників органів влади місцевого самоврядування, вчених, краєзнавців, бібліотекарів, пам’яткоохоронних та громадських організацій.
У ході обговорення учасники конференції висловили спільну думку та ухвалили рішення щодо таких питань:
1. Створити за участю провідних вчених, краєзнавців, представників влади, пам’яткоохоронних організацій та громадськості на основі Вишгородського історико-культурного заповідника Координаційну раду з питань вивчення, відродження, збереження та охорони історико-культурної спадщини Межигір’я.
2. Звернутися до Міністерства культури України та інших органів влади з питанням про надання історичному Межигір’ю статусу Пам’ятки культурної спадщини національного значення з включенням її до Реєстру нерухомих пам’яток України.
3. Звернутись до Київської обласної ради та Вишгородської міської ради з пропозицією впровадження регіональної, місцевої (відповідно) Програми по збереженню культурної спадщини.
4. Звернутися до Вишгородської районної державної адміністрації з приводу фінансування спільного видавничого проекту «Славетна спадщина Межигір’я» Вишгородського історико-культурного заповідника та Видавництва Олега Філюка:
а) книги О. Кузьмука «Межигірська старовина: нариси з історії Києво- Межигірського в ім’я Преображення Господнього чоловічого монастиря в XVI – XVIII століттях»;
б) книги А. Заїки «На тлі Межигірських круч»;
в) календаря на 2017 рік «Історія і культура Вишгородщини. Межигір’я (Вишгородський історико- культурний заповідник)».
5. Спільно з Українським товариством охорони пам’яток історії та культури продовжити роботу над упорядкуванням «Зводу пам’яток Вишгородщини», як складовою частиною проекту «Енциклопедія Вишгорода та Вишгородщини».