ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ
Київська обл. м.Вишгород, вул. Шкільна 58.   



головна   /  НОВИНИ   /  Фасад Музею давньоруського гончарства оновлено завдяки Благодійному фонду Романа Буковського /

Фасад Музею давньоруського гончарства оновлено завдяки Благодійному фонду Романа Буковського


08.07.2019 Віднедавна будівлю Музею давньоруського гончарства ВІКЗ у Вишгороді не впізнати, особливо це відзначають ті, хто був тут раніше – до ремонту. Кажуть, що нині тут стало ще затишніше і приємніше. І радіють, що Вишгородський історико-культурний заповідник знайшов можливість відремонтувати музей, який розміщується у колись звичайному житловому будинку. Якщо раніше його стіни «світили» голою цеглою, то зараз це ошатна будівля, пофарбована в різні кольори – сучасно, але з урахуванням традицій зовнішнього оформлення будинків, які побутують на Київському Поліссі.
А стало можливим таке оновлення завдяки меценатам Вишгорода, а конкретно – Благодійному фонду Романа Буковського.
Роман Буковский згадує, як це було: «Якось під час заходів, які відбувалися в музеї «Битва за Київ у 1943 році», я зустрівся з Kristina Koval, ми спілкувалися, і під час бесіди зайшла мова про Музей давньоруського гончарства. Ми домовились наступного дня туди поїхати, бо, зізнаюся, скільки живу у Вишгороді, у цьому музеї ні разу не був. Директор ВІКЗ Влада Литовченко нас приязно прийняла, і під час розмови з’ясувалося, що потрібна підтримка. Адже ті креативні ідеї, які втілює Влада Володимирівна разом із колективом, неможливо реалізувати без доброчинної допомоги. Бо власних ресурсів у них недостатньо. Тож наш фонд вирішив, що із зовнішнім опорядженням Музею давньоруського гончарства потрібно допомогти. Я залучив наших будівельних меценатів, всі разом зробили чудову роботу. Взаємодія дружньої команди людей, які вболівають за свій регіон, за свою справу, дає результат, який радує. Закликаю всіх долучатися до добрих справ».
До речі, під час ремонту було зроблено навіть більше, ніж планувалося спочатку: завдяки БФ Романа Буковського будівлю не лише пофарбували, а й утеплили, і здійснили її художнє опорядження кількома кольорами фарб.
Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко розповідає, що дуже цінує цю підтримку. «Про лідера БФ Романа Буковського я багато чула від своїх колег, керівників закладів культури. Вони розповідали, що Роман Володимирович дуже багато робить для модернізації технічної бази закладів культури. Музей давньоруського гончарства оновив існуючі експозиції, а також розробив нові – зокрема з гончарства, з традиційних ремесел краю, наприклад, «Від бортництва до вуликового бджільництва», виготовлення човнів-довбанок, тощо. Також відвідувачі під час майстер-класів можуть на практиці спробувати себе у ролі гончарів, художників, доторкнутись до українського прикладного мистецтва. Але, на жаль, зовнішній вигляд музею уже не відповідав новій якості нашої роботи. А власних коштів у нас не вистачає на таке масштабне оновлення.За сприяння керівника Туркластера Вишгородщини Крістіни Коваль звернулася до Романа Володимировича, і він відразу підтвердив готовність допомогти музею. За досить стислий термін його представники на благодійній основі здійснили зовнішнє опорядження будівлі. Це подарунок не лише заповіднику, а й усім нашим відвідувачам. Адже ті, хто приїжджає сюди, бачать красивий і естетичний фасад, котрий робить музей місцем, у якому приємно знаходитись і дізнаватись нове і цікаве з історії краю. До речі, ще один штрих з оновлення будівлі. Нещодавно втілили ще одну ідею – розпису фрагменту фасаду традиційними візерунками Київського Полісся. Це виконала наша співробітниця Янина Волосянкина. І тепер візерункове оформлення будівель – в єдиному стилі, що приваблює відвідувачів, людей, які цікавляться історико-культурною спадщиною краю», – розповідає Влада Литовченко.
Підтримує її і Крістіна Коваль, зауважуючи, що Вишгород і Вишгородський історико-культурний заповідник здобувають усе більшу популярність. «Все частіше новини про родзинки міста та району з’являються у всеукраїнських ЗМІ. Нашими історичними об‘єктами, археологічними й культурними пам’ятками цікавляться все більше людей з різних куточків нашої країни. Рушійною силою збереження цих унікальних ресурсів та їхньої популяризації їх є саме люди, експерти у своїй справі, які вкладають свою любов та ресурси у розвиток Вишгородщини. Наш проект «Туристичний кластер Вишгородщини» – це про взаємодію та співпрацю. Нині зміцнюється взаємодія між різними структурами міста та району. А зараз ми бачимо результат співпраці БФ Романа Буковського та Вишгородського історико-культурного заповідника. Впевнена, що Роман Володимирович та Влада Володимирівна й надалі співпрацюватимуть. І цей приклад гідний наслідування. Адже мета такої співпраці – розвиток Вишгорода, посилення його туристичного потенціалу».